Բացահայտվել են առանձնապես խոշոր չափերի թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքեր. մեղադրանք է առաջադրվել 6 անձի 07/19/2018   14:42  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով բացահայտվել են առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքեր. մեղադրանք է առաջադրվել 6 անձի: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում ստացվել և վարույթ է ընդունվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ և 268-րդ հոդվածների հատկանիշներով հարուցված 5 քրեական գործ, որոնք, քննիչի որոշմամբ, միացվել են մեկ վարույթում: Քրեական գործով ձեռնարկվել են մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ թմրամիջոցների ապօրինի ձեռք բերման ու իրացմանն առնչություն ունեցող անձանց շրջանակը պարզելու ուղղությամբ:
Արդյունքում՝ բացահայտվել են առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի ապօրինի շրջանառության մի շարք դեպքեր, տվյալներ ստացվել՝ դրանց ձեռք բերման աղբյուրի վերաբերյալ։
Քննության արդյունքներով՝ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության համար մեղադրանք է առաջադրվել 6 անձի, որոնցից մեկը ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավոր է: Մեղադրյալներից 4-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, մեկի նկատմամբ՝ ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառությանը հնարավոր այլ անձանց առնչությունը պարզելու և նրանցից յուրաքանչյուրի գործողություններին համապատասխան քրեաիրավական գնահատական տալու ուղղությամբ:
17:58 27/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում այս պահի դրությամբ առկա չէ թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի չափերը սահմանող իրավական նորմ. Հունան Բաբայան
13:30 01/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱԱԾ-ն բացահայտել է մի խումբ ան­ձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ առանձնապես խո­շոր չափերով թմրամիջոցների մաքսանեն­գու­թյան դեպք
15:35 09/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել են թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության մի շարք դեպքեր. մեղադրանք է առաջադրվել 15 անձի
18:19 30/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները հայտնաբերել են մարիխուանայի նմանվող ընդհանուր 5 կիլոգրամից ավելի քաշերով զանգվածներ (տեսանյութ)
16:09 19/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզվել են թմրամիջոց գնողներն էլ, իրացնողն էլ․ մեկ անձ կալանավորվել է
15:39 12/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈչխարների գողության գործով բացահայտվել են թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքեր
13:48 04/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ում քննարկվել են թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառությանն առնչվող հարցեր
16:07 10/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԸնտանեկան բռնության վերաբերյալ ահազանգի հետքերով բացահայտվել է նաև թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպք
13:11 08/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱզգությամբ հայ կնոջ օտարազգի ամուսինը նրան ծեծի է ենթարկել. ինչի հետևանքով կոտրվել է կնոջ ձեռքը. պարզվել է՝ տղամարդը թմրանյութեր է օգտագործում
16:16 01/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԹմրամիջոցը Երևան տեղափոխելու համար այն պահպանակի մեջ է փաթաթել և կուլ տվել

В Армении раскрыли случаи незаконного оборота наркотиков в особо крупных размерах 07/19/2018   16:24  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому следственным отделом по административным районам Малатия-Себастия следственного управления Следственного комитета РА по Еревану, раскрыты случаи незаконного оборота наркотических средств в особо крупных размерах. Обвинение предъявлено 6 лицам. Об этом говорится в сообщении, размещенном на сайте СК Армении.
В следственный отдел поступили и были приняты в производство пять уголовных дел, возбужденных по признакам статей 266 (“Незаконный оборот наркотических средств или психотропных веществ в целях сбыта”) и 268 (“Незаконный оборот наркотических средств или психотропных веществ без цели сбыта”) Уголовного кодекса РА, которые по решению следователя были объединены в одно производство. По уголовному делу были предприняты масштабные следственные и оперативно-розыскные меры, направленные на установление круга лиц, причастных к незаконному приобретению и сбыту наркотиков.
В результате был раскрыт ряд случаев незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ в особо крупных размерах, были получены данные об источнике их приобретения.
По результатам следствия, за незаконный оборот наркотиков обвинение было предъявлено шести лицам, один из которых является заключенным УИУ "Нубарашен". В отношении четверых обвиняемых избрана мера пресечения в виде заключения под стражу, а в отношении одного – подписки о невыезде.
"Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление  возможной причастности  иных лиц к незаконному обороту наркотиков  и дачу действиям каждого из них соответствующей уголовно-правовой оценки", - отмечается в сообщении.