Նարեկ Սարգսյանը, իր թիկնազորի 2 աշխատակիցների հետ բռնություն գործադրելով, առևանգել է քաղաքացուն ու ծեծել 07/17/2018   14:34  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում քաղաքացու կողմից հաղորդում և բացատրություն է ստացվել այն մասին, որ 2017թ. օգոստոսի կեսերին, Ն.Սարգսյանի անվտանգության պետ Ա. Պետրոսյանի թիկնազորի 2 աշխատակիցներ Երևան քաղաքի Թումանյան-Նալբանդյան փողոցի խաչմերուկի վրա գտնվող սրճարանի դիմացից բռնություն գործադրելու եղանակով առևանգել են իրեն, տեղափոխել Ն. Սարգսյանի բնակության շենքի նկուղ, որտեղ մի քանի ժամ իր կամքին հակառակ պահելով՝ ենթարկել են ծեծի: Այս մասին հայտնում է Դատախազության լրատվական ծառայությունը:
Ըստ հաղորդման՝ նշված նկուղում ներկա է գտնվել Ն. Սարգսյանը, ով ատրճանակով սպառնալիքներ է տվել իրեն, ապա գազայրիչով վառել է իր մարմնի տարբեր մասերը՝ պահանջելով գիշերային ակումբ աշխատեցնելու բիզնեսով չզբաղվել, այդ նպատակով չվարձակալել Երևան քաղաքում գտնվող «Օպերա» ակումբը և այնտեղ չծավալել ձեռնարկատիրական գործունեություն:
Այնուհետև վերը նշված անձինք քաղաքացուն տեղափոխել են Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանում գտնվող «Սկանյա» բեռնատար մեքենաների սպասարկման սրահի վարչական շենք, 2-3 ժամ ապօրինի պահել այնտեղ, ապա Ն. Սարգսյանը մի քանի այլ անձանց հետ կրկին ծեծի է ենթարկել քաղաքացուն, ապա պահանջել է հեռախոսով բարձրախոսով «Օպերա» ակումբի սեփականատիրոջը հայտնել, որ հրաժարվում է այդ ակումբում գործունեություն ծավալելուց: Ն. Սարգսյանի պահանջը կատարելուց հետո քաղաքացուն ազատ են արձակել:
Նկատի ունենալով, որ վերը նկարագրված փաստական տվյալներն առերևույթ պարունակում են հանցագործության հատկանիշներ, ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչության դատախազի որոշմամբ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 7-րդ կետերի հատկանիշներով հարուցել է քրեական գործ:

Нарека Саргсяна заподозрили в похищении и избиении бизнесмена 07/17/2018   15:18  |  Криминальная хроника
В Главное управление по борьбе с организованной преступностью  от гражданина поступило заявление и разъяснения о том, что  в середине августа 2017 года двое сотрудников начальника охраны Н. Саргсяна – А. Петросяна – силой похитили его с территории напротив кафе, расположенного  на перекрестке улиц Туманяна и Налбандяна в Ереване, и перевезли в подвал дома, где проживает Н. Саргсян, и, продержав его там несколько часов вопреки его воле, подвергли избиению. Об этом сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры РА.
Согласно сообщению, в указанном подвале находился Н. Саргсян, который угрожал ему пистолетом, а затем газовой горелкой прижигал ему разные части тела, требуя отказаться от занятия бизнесом в ночном клубе, аренды с этой целью клуба “Опера”  в Ереване и ведения там предпринимательской деятельности.
После этого, как отмечается в сообщении, мужчину перевезли в административное здание пункта обслуживания грузовиков "Сканья" в столичном районе Шенгавит, где незаконно удерживали в течение 2-3 часов, после чего Н. Саргсян вместе с несколькими лицами снова избил его и потребовал от него связаться по телефону с владельцем клуба “Опера” и через громкоговоритель сообщить ему о том, что он отказывается разворачивать бизнес в этом клубе. После выполнения требования Н. Саргсяна мужчину отпустили.
По решению прокурора в Управлении по расследованию особо важных дел Генпрокуратуры РА возбуждено уголовное дело по признакам пунктом 1, 2 и 7 части 2 статьи 131 Уголовного кодекса РА. Производство предварительного расследования поручено следственному управлению СНБ Армении.