Արդարադատության նախարարության ՊՈԱԿ-ի տանիքի փլուզման փաստով քրեական գործ է հարուցվել 07/16/2018   16:48  |  Արտակարգ պատահարներ
«ՀՀ փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տանիքի փլուզման փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 157-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ նշանակվել է ապրանքագիտական, շինարարատեխնիկական և տեխնիկական համալիր փորձաքննություն:
«ՀՀ փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տանիքի փլուզման հետևանքով 3 անձինք հիվանդանոց են տեղափոխվել, նրանցից մեկը մահացել է, մյուսի վիճակը ծանր է գնահատվում ևս մեկն էլ թեթև վնասվածքներ է ստացել և արդեն դուրս է գրվել:
ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը, ով գտնվել է դեպքի վայրում լրատվամիջոցների հետ զրույցում հայտնել է, որ տանիքի փլուզման պահին աշխատակիցներն անցնելիս են եղել շենքի տակով:

Уголовное дело возбуждено по факту обрушения крыши здания “Экспертного центра” Минюста Армении 07/16/2018   17:49  |  Чрезвычайное просшествие
По факту обрушения крыши здания ГНКО “Экспертный центр РА” Министерства юстиции Армении на проспекте Аршакуняц в Ереване возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 157(“Нарушение правил охраны труда, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего”) УК РА. Об этом “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
В ведомстве также сообщили, что назначена комплексная товароведческая, строительно-техническая и техническая экспертизы.
В результате обрушения крыши здания пострадали три человек. Они были госпитализированы в больницу. Один из них скончался. Состояние другого пострадавшего оценивается как тяжелое. Еще один получил легкие травмы. Он уже выписался.
Министр юстиции Арменои Артак Зейналян, который побывал на месте происшествия, заявил СМИ, что в момент обрушения мимо здания проходили сотрудники ГНКО.