«Հայ եւ լեհ ժողովուրդների բարեկամության հիմքը քրիստոնեական արժեքներն են». Էդուարդ Շարմազանովը պարգեւատրել է լեհ պատգամավորներին 07/12/2018   12:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը hայ-լեհական կապերի ամրապնդման եւ Լեհաստանի հայ համայնքի 650-ամյակի կապակցությամբ հատուկ բանաձեւ ընդունելու գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Լեհաստանի Հանրապետության սենատոր Յան Ժարին եւ Սեյմի պատգամավոր Թադեուշ Վոժնիակին հուլիսի 11-ին Վարշավայում հանձնել է ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալներ:
Էդուարդ Շարմազանովը կարեւորել է հայ եւ լեհ ժողովուրդների դարերի քննություն անցած բարեկամությունը եւ երախտագիտություն հայտնել լեհերին՝ հայ համայնքի նկատմամբ հարյուրամյակներ շարունակ ցուցաբերած բարեկամական վերաբերմունքի համար:
«Հայ եւ լեհ ժողովուրդների բարեկամության հիմքում ընկած են նախեւառաջ քրիստոնեական արժեքները, եւ մենք՝ որպես քրիստոնյա երկու պետությունների պատգամավորներ, պետք է պահպանենք ու զարգացնենք այդ արժեքները»,-նշել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը:

Эдуард Шармазанов: основа дружбы армянского и польского народов – христианские ценности 07/12/2018   12:20  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении Эдуард Шармазанов 11 июля в Варшаве вручил сенатору Яну Жару и депутату Сейма Республики Польша Тадеушу Вожняку памятные медали Председателя НС РА – за весомый вклад в укрепление армяно-польских связей и принятие специальной резолюции к 650-летию армянской общины Польши.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, Э.Шармазанов подчеркнул многовековую дружбу армянского и польского народов, выразив признательность полякам за столетиями проявляемое к армянской общине дружественное отношение.
"В основе дружбы армянского и польского народов прежде всего – христианские ценности, и мы, как депутаты двух христианских государств, должны сохранять и развивать эти ценности”, - отметил   вице-спикер НС.