Նախագահը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդին առաջարկել է ընդունել գործադիր տնօրենի հրաժարականի դիմումը 07/11/2018   13:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հուլիսի 10-ին նամակով դիմել է Հոգաբարձուների խորհրդի անդամներին՝ առաջարկելով ընդունել Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանի հրաժարականի դիմումը, որը վերջինս ներկայացրել էր նախորդ օրը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Միեւնույն ժամանակ, Հանրապետության նախագահն առաջարկում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր վարչության ղեկավարումը ժամանակավորապես դնել Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, Ֆրանսիայի տեղական մարմնի ատենապետ Պետրոս Թերզյանի վրա, այնուհետեւ հայտարարել բաց մրցույթ՝ Հիմնադրամի գործադիր տնօրենի թափուր պաշտոնի համար:
Այդ նպատակով առաջարկվում է ստեղծել մրցույթային հանձնաժողով՝ Պետրոս Թերզյանի նախագահությամբ: Հանձնաժողովի կազմի մեջ ընդգրկվելու են նաեւ Հանրապետության նախագահի, վարչապետի, Արցախի Հանրապետության նախագահի մեկական ներկայացուցիչ, ինչպես նաեւ Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Ալբերտ Պողոսյանը:
18:56 09/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Վարդանյանը նախագահ Արմեն Սարգսյանին է ներկայացրել իր հրաժարականի դիմումը
15:41 09/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի նախագահը հանձնարարել է ստուգել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի` Արցախում կատարած աշխատանքները. Գառնիկ Իսագուլյան
11:53 06/07/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔննիչը չի առարկել. Արա Վարդանյանն ազատ է արձակվել, սահմանվել է 1 մլն դրամի չափով գրավ

Президент Армении предложил временно возложить обязанности директора фонда "Айастан" на Петроса Терзяна 07/11/2018 14:13 | Лента новостей
Президент Армении, председатель совета попечителей Всеармянского фонда "Айастан"("Армения") Армен Саркисян 10 июля обратился к Совету попечителей фонда "Айастан" с письмом, предложив принять отставку исполнительного директора фонда Ары Варданяна. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.Директор Всеармянского фонда "Айастан" Ара Варданян подал в отставкуВ заявлении также говорится, что президент предлагает временно возложить обязанности директора фонда на члена Совета попечителей фонда "Айастан", руководителя французского отделения фонда Петроса Терзяна, объявив затем открытый конкурс на замещение этой вакансии.
С этой целью Армен Саркисян предложил создать конкурсную комиссию. Под председательством Петроса Терзяна.
В состав комиссии войдут также по донному представителю президента, премьер-министра Армении и президента Республики Арцаха, а также член Совета попечителей Альберт Погосян.