Ալիկ Սարգսյանի ներկայացրած հաղորդումը Քննչական կոմիտեի վարույթում է 07/10/2018   13:20  |  Քրեական խրոնիկոն
Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր, նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանի կողմից Արարատի նախկին մարզպետ Վարդգես Հովակիմյանի վերաբերյալ ՀՔԾ-ում ներկայացված հաղորդումն ուղարկվել է Քննչական կոմիտե:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ իրենք ստացել են և օրենքով սահմանված կարգով ընթացք է տրվել:
Այլ մանրամասներ գործի վերաբերյալ ՔԿ-ից խոստացան հայտնել ավելի ուշ:
Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝ Վարդգես Հովակիմյանը շանտաժի է ենթարկել Ալիկ Սարգսյանին` պահանջելով վճարել նախկինում իր կրած ֆինանսական տույժերը, ինչի մասին էլ պատգամավորը հաղորդում տալիս հայտնել է:
Հիշեցնենք, որ Վարդգես Հովակիմյանը Արարատի մարզպետի պաշտոնը զբաղեցրել է 2008 թվականին՝ Ալիկ Սարգսյանից հետո, երբ վերջինս մարզպետի պաշտոնից տեղափոխվել է ոստիկանապետի պաշտոնին:

Заявление экс-начальника Полиции Армении направлено в Следственный комитет 07/10/2018   13:46  |  Криминальная хроника
Депутат Национального собрания Армении от Республиканской партии, бывший начальник Полиции Алик Саркисян подал в Специальную следственную службы РА заявление относительно бывшего губернатора Араратской области Вардгеса Овакимяна. Заявление направлено из ССС в Следственный комитет Армении.
Как сообщили “ФактИнфо” в СК Армении, в ведомстве получили заявление и установленном законом порядке ему дан ход.
В СК пообещали сообщить иные подробности по делу позже.
Согласно муссируемым сведениям, Вардгес Овакимян шантажировал Алика Саркисяна, требуя от него расплатиться за понесенные им ранее финансовые взыскания, о чем депутат и сообщил при подаче заявления.
Напомним, Вардгес Овакимян занимал пост губернатора Араратской области Армении с 2008 года, сменив на этом посту  Алика Саркисяна, который назначен начальником Полиции.