Նշանակվել են առաջին ատյանի դատարանների նախագահներ 07/06/2018 12:55 | ԼՐԱՀՈՍ
Ռուբեն Վարդազարյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ՝ երեք տարի ժամկետով,
Սամվել Գրիգորյանը՝ Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ՝ երեք տարի ժամկետով,
Տավուշի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արման Կուրեխյանը նշանակվել է Տավուշի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ՝ երեք տարի ժամկետով,
Գագիկ Հովհաննիսյանը՝ Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ՝ երեք տարի ժամկետով:

Президент Армении назначил председателей судов первой инстанции 07/06/2018   13:08  |  Лента новостей
Президент Армении подписал указы о назначении председателей судов первой инстанции. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Так, Рубен Вардазарян назначен председателем суда общей юрисдикции первой инстанции города Еревана сроком на три года.
Самвел Григорян назначен председателем суда общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области сроком на три года.
Судья суда общей юрисдикции первой инстанции Тавушской области Арман Курехян назначен председателем того же суда сроком на три года.
Гагик Ованнисян назначен председателем суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области сроком на три года.