Մարտական խնդիրները փայլուն կատարած զինծառայողները պարգևատրվել են. Դավիթ Տոնոյանն այցելել է ՀՀ հարավ արևմտյան սահմանագոտի 07/06/2018 16:38 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը այսօր առավոտյան այցելել է ՀՀ հարավ արևմտյան սահմանագոտի (Նախիջևանյան հատված)։ Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Զորամիավորման հրամանատարության հետ նախարար Տոնոյանը մարտական դիրքերում քննարկել է սահմանային իրավիճակը, մարտական ծառայությանը վերաբերող հարցեր և ոչ միայն։
Դավիթ Տոնոյանը հանդիպման ավարտին պարգևատրել է մարտական խնդիրները փայլուն կատարած զինծառայողներին»,- գրառել է Հովհաննիսյանը։

Глава Минобороны Армении посетил нахиджеванский участок армяно-азербайджанской границы 07/06/2018   17:45  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян сегодня утром посетил юго-западный участок армяно-азербайджанской границы (нахиджеванский участок). Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны республики Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
С командованием армейского соединения министр Тоноян на боевых позициях обсудил ситуацию на границе, вопросы, касающиеся несения боевого дежурства и не только.
"По завершении встречи Давид Тоноян наградил военнослужащих, блестяще выполнивших боевые задачи”, – проинформировал Арцрун Ованнисян.