Սահմանադրության անվերապահ կատարումը բոլորիս սրբազան պարտականությունն է. Նիկոլ Փաշինյան 07/05/2018   14:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Սահմանադրության օրվա առթիվ, որում ասվում է.
Շնորհավորում եմ ձեզ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ։
Մեր երկրում տեղի է ունեցել դարակազմիկ իրադարձություն՝ ժողովրդական թավշյա հեղափոխություն։ Այն տեղի է ունեցել խաղաղ և սահմանադրական ճանապարհով։ Մենք ձեզ հետ միասին Հայաստանում հաստատում ենք իրավունքի և օրենքի գերակայություն, որ մեր ողջ հասարակության և ժողովրդի կարևորագույն նպատակներից է։
Մեր երկրի հիմնական օրենքը, ինչպես գիտեք, ընդունումից հետո ենթարկվել է փոփոխությունների։ Դրանք ժամանակին ոմանց համար եղել են ընդունելի կամ ոչ։ Այսօր ունենք այն, ինչ ունենք, և Սահմանադրության անվերապահ կատարումը բոլորիս սրբազան պարտականությունն է։
Մեր քայլերն այսուհետ ևս լինելու են բացառապես սահմանադրական դաշտում։ Ավելին՝ սահմանադրական կարգի դեմ նախկինում եղած հնարավոր ոտնձգությունները մանրամասնորեն և հրապարակայնորեն ուսումնասիրվելու են։
Մեր պայքարը և աշխատանքն ուղղված են նրան, որ Հայաստանի քաղաքացիների՝ սահմանադրությամբ երաշխավորված իրավունքներն ու ազատությունները չմնան թղթի վրա և լիարժեքորեն կյանքի կոչվեն։
Հայաստանի Հանրապետության հպարտ քաղաքացիներ,
Կրկին շնորհավորելով այս կարևոր տոնի առթիվ` մաղթում եմ բոլորիս խաղաղություն, երջանկություն և ամենայն բարիք։
14:52 05/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյան. Սահմանադրությունը իրավունքի ու պարտականության օրինական սահմանն է

Пашинян: безоговорочное исполнение Конституции Армении – священная обязанность каждого из нас 07/05/2018   16:04  |  Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное  послание по случаю отмечаемого сегодня, 5 июля, Дня Конституции РА.
“В нашей стране произошло эпохальное событие - народная бархатная революция. Она свершилась мирным и конституционным образом. Мы вместе с вами устанавливаем верховенство закона в Армении, что является одной из ключевых целей всего нашего общества и народа”, - говорится в послании, опубликованном на сайте главы правительства.
Он напомнил, что Основной закон нашей страны после принятия претерпел изменения.
“Для кого-то они были в свое время приемлемыми, для  кого-то — нет. Сегодня мы  имеем то, что имеем, а безоговорочное исполнение  Конституции – священная обязанность каждого”, - заявил премьер Армении.
“Отныне наши шаги также будут исключительно в конституционном поле. Более того, ранее имевшие место возможные посягательства на конституционный порядок будут тщательно и публично изучены.Наша борьба и деятельность направлены на то, чтобы права и свободы граждан Армении, гарантированные Конституцией, не оставались на бумаге и были полностью реализованы”, - отметил Пашинян, пожелав соотечественникам мира, счастья и всего наилучшего.