ԱԱԾ քրեական գործ է հարուցել Ալեքսանդր Սարգսյանի մյուս որդու՝ Նարեկ Սարգսյանի կողմից զենք, թմրանյութեր պահելու փաստով 07/05/2018 13:18 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, ՀՀ Ալեքսանդր Սարգսյանի մյուս որդին՝ Նարեկ Սարգսյանը, ևս հայտնվել է իրավապահների տեսադաշտում:
Նախօրեին Ալեքսանդր Սարգսյանի տանը ժամեր շարունակ խուզարկություն կատարելուց հետո ԱԱԾ-ն քրեական գործ է հարուցել այս անգամ զենք զինամթերքի ապօրինի ձեռքբերման և պահելու ինչպես նաև թմրանյութերի փաստով:
Նարեկ Սարգսյանը կասկածվում է ապօրինի կերպով զենք և ռազմամթերք ձեռք բերելու, պահելու մեջ, բացի այդ տեղեկություններ կան, որ նրա կողմից խոշոր չափերով թմրամիջոցներ են ձեռքբերվել իրացնելու նպատակով:
Հիշեցնենք, որ Սարգսյանների բնակարանում կատարված խուզարկությունից հետո Ալեքսանդր Սարգսյանը և նրա որդի Հայկ Սարգսյանը բերման ենթարկվեցին: Վերջինս ներկայացվել է Քննչական կոմիտե եւ նա կասկածվում է սպանության փորձի մեջ:

Еще один племянник экс-президента Армении попал в поле зрения правоохранителей 07/05/2018   13:35  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, другой сын Александра Саргсяна – Нарек Саргсян - тоже попал в поле зрения правоохранителей.
Служба национальной безопасности Армении после проведенного накануне обыска в доме Александра Саргсяна возбудила уголовное дело по факту незаконного приобретения и хранения оружия и боеприпасов, а также наркотиков.
Нарек Саргсян подозревается в незаконном приобретении, хранении оружия и боеприпасов. Кроме того, есть также сведения, что он приобрел наркотики в крупном размере с целью сбыта.
Напомним, после обыска в доме Саргсянов Александр Саргсян и его сын Айк Саргсян были подвергнуты приводу. Последнего доставили в Следственный комитет. Он подозревается в покушении на убийство.Племянник третьего президента Армении подозревается в покушении на убийство