Իմ կողմից որևէ անձի կեղծ անձնագիր երբևէ չի տրամադրվել և տրամադրելուն չեմ օժանդակել. Մնացական Բիչախչյան 07/04/2018 13:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Մնացական Բիչախչյանը ֆեյսբուքյան գրառում է կատարել, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
Իմ ծառայողական գործունեության ընթացքում որևէ անձի կեղծ անձնագիր չեմ տրամադրել և կեղծ անձնագրի տրամադրմանը չեմ օժանդակել։ Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ Մնացական Բիչախչյանը:
Զանգվածային մի շարք լրատվության միջոցներով տարածվել է տեղեկատվություն, համաձայն որի հայտնաբերվել է կեղծ անձնագիր՝ տրամադրված Էջմիածնի անձնագրային բաժնի կողմից, Արտյոմ Կանևսկոյի համար։
Ըստ շրջանառվող լուրերի քննության արդյունքում պարզվել է, որ մեծ թվով անձինք են մասնակցել այս կեղծիքին՝ կեղծ տեղեկանք տրամադրած գյուղապետը, կեղծ տվյալներ լրացրած բաժինը, անձնագրային ծառայության պետ Մնացական Բիչախչյանը։
Կոչ եմ անում լրատվամիջոցներին չճշգրտված տեղեկատվություն չտարածել։
Իմ ծառայողական գործունեության ընթացքում որևէ անձի կեղծ անձնագիր չեմ տրամադրել և կեղծ անձնագրի տրամադրմանը չեմ օժանդակել։
Հավելեմ, որ երբևէ անձնագրային ծառայության պետի պաշտոն չեմ զբաղեցրել, 2015թ. հոկտեմբերի 20-ի հրամանով նշանակվել եմ Անձնագրային և վիզաների վարչության պետի պաշտոնին։

Мнацакан Бичахчян опроверг информацию о выдаче фальшивого паспорта криминальному авторитету Артему Каневскому 07/04/2018   14:14  |  Лента новостей
Начальник паспортно-визового управления Полиции Армении Мнацакан Бичахчян опровергает информацию в СМИ о выдаче криминальному авторитету Артему Каневскому фальшивого паспорта.
“Через ряд СМИ была распространена информация об обнаружении  поддельного паспорта, выданного Артему Каневскому эчмиадзинским отделом Полиции. Согласно муссируемым сведениям, выяснилось, что в подлоге принимали участие множество лиц: глава села, предоставивший фальшивую справку, отдел, оформивший подложные данные, начальник паспортной службы Мнацакан Бичахчян. Эта информация не соответствует действительности”, - написал Бичахчян на своей странице в соцсети Facebook.
Он призвал СМИ не распространять неуточненную информацию.
Кроме того, как отметил Бичахчян,  за время несения им службы он не выдавал кому-либо фальшивого паспорта и не содействовал этому.
“Добавлю, что я никогда не занимал пост начальника паспортной службы. Приказом от 20 октября 2015 года  я был назначен на должность начальника паспортно-визового управления”, - написал Мнацакан Бичахчян.