Սոցապ ծառայության աշխատակիցները 14.640.000 դրամի յուրացում են կատարել (Տեսանյութ) 07/03/2018   11:36  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունիսի 28-ին ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ Լոռու մարզպետարանի Ստեփանավանի սոցիալական ծառայության տարածքային գործակալության աշխատակիցները ապօրինություններ են կատարում: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Նույն օրը, նյութերի նախապատրաստման ընթացքում, ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր, Լոռու մարզային վարչությունների ու Ստեփանավանի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումներով պարզվել է, որ Ստեփանավանի սոցիալական ծառայության տարածքային գործակալության աշխատակիցներ Խալաթ Ռևազյանը, Գառնիկ Աբովյանը, Արտակ Քալաշյանը և Հրաչյա Սուքիասյանը, չարաշահելով իրենց պաշտոնեական լիազորությունները, 2008 թվականից մինչ օրս իրենց սպասարկման տարածքների բնակիչների անուններով, առանց վերջիններիս գիտության, ձևակերպել են տարբեր տեսակի սոցիալական նպաստներ և համակարգ են մուտքագրել իրականությանը չհամապատասխանող բնակության հասցեներ, ամեն ամիս կեղծելով այդ բնակիչների ստորագրությունները և փոստատարներից առձեռն ստանալով այդ գումարները՝ յուրացրել են շուրջ 14.640.000 դրամ:
Խարդախությամբ, առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություններ կատարելու դեպքերի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ:

Сотрудники социальной службы в Лори подозреваются в присвоении более 14 млн. драмов(Видео) 07/03/2018   12:01  |  Криминальная хроника
Сотрудники территориального агентства степанаванской социальной службы администрации Лорийской области Армении подозреваются в присвоении.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, информация о незаконных действиях сотрудников поступила в ведомство 28 июня.
В тот же день в ходе подготовки материалов и в результате предпринятых сотрудниками Полиции мероприятий было установлено, что сотрудники территориального агентства степанаванской социальной службы Халат Ревазян, Гарник Абовян, Артак Калашян и Грачья Сукиасян, злоупотребив своими должностными полномочиями, с 2008-ого года по сей день  оформили разного рода социальные пособия на имя жителей подведомственных им участков без их ведома  и внесли в систему не соответствующие действительности адреса проживания. Сообщается, что вышеупомянутые сотрудники ежемесячно подделывали подписи этих жителей и лично получали от почтальонов эти средства, присвоив 14.640.000 драмов.
Возбуждено уголовное дело по факту хищения в особо крупных размерах путем мошенничества. Ведется расследование.