Ռոբերտ Քոչարյանը հրավիրվել է հարցաքննության մարտի 1-ի գործով. աղբյուր 07/03/2018 16:49 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը 2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ քրեական գործով հարցաքննության է հրավիրվել. նրան ծանուցում է ուղարկվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում է իրավապահ համակարգի վստահելի աղբյուրը:
Ավելի վաղ Հատուկ քննչական ծառայությունը հայտարարություն էր տարածել, որ 2018 թվականի հուլիսի 3-ին որոշում է կայացվել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-գնդապետ Միքայել Հարությունյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-ին հոդվածի 1-ին մասով որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին այն բանի համար, որ նա այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ տապալել է սահմանադրական կարգը:
Հարությունյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան:

Экс-президент Армении Роберт Кочарян вызван на допрос по делу о событиях 1 марта - источник 07/03/2018   17:03  |  Криминальная хроника
Второй президент Армении Роберт Кочарян вызван на допрос по делу о событиях, имевших место 1 и 2 марта 2008 года в Ереване. Ему направили повестку. Об этом “Арменпресс” сообщил источник в правоохранительных органах.Экс-министр обороны Армении Микаел Арутюнян объявлен в розыск по делу о событиях 1 марта 2008 годаРанее Специальная следственная служба Армении распространила сообщение о том, что  3 июля 2018 года принято решение о привлечении экс-министра обороны Микаела Арутюняна в качестве обвиняемого по части 1 статьи 300.1 за то, что он в сговоре с группой лиц подорвал конституционный порядок. Арутюнян объявлен в розыск. В суд подано ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
11:26 27/02/2018  |  Лента новостейПарламент Армении обсудит заявление оппозиции по событиям 1 марта 2008 года