Արտակարգ իրավիճակների նախարարը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե՝ Օլիմպիական կոմիտեի նախագահի օգնականի մասնակցությամբ ծեծի գործով 07/03/2018 15:29 | Քրեական խրոնիկոն
Հուլիսի 2-ին «Օլիմպավան»-ում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ԱԻ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը, պարզաբանումներ տալու նպատակով, հրավիրվել է Քննչական կոմիտեի Աջափնյակի բաժին: Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի խոսնակ Սաթենիկ Ասիլյանը:
«Հրաչյա Ռոստոմյանը հայտնել է, որ նշված օրը ինքը մասնակցել է Օլիմպիական կոմիտեի կողմից հրավիրված նիստին. նիստը ավարտվելուն պես հեռացել է «Օլիմպավան»-ից»,- ասվում է գրառման մեջ:
Ըստ տուժողի հաղորդման՝ նրան հարված է հասցրել Գագիկ Ծառուկյանը, ապա ձեռքերով և ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել Գագիկ Ծառուկյանի անվտանգության ղեկավար՝ 46-ամյա Էդուարդ Բաբայանն ու ևս մեկ անձ, որի ինքնությունը պարզվում է։
Միջադեպին նեկա են գտնվել Արտակարգ իրավիճակների նախարարը և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը։

Главу МЧС Армении вызвали в СK из-за инцидента с избиением человека в “Олимпаване” 07/03/2018   16:31  |  Криминальная хроника
Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Грачья Ростомян был приглашен в  СК Армении для дачи разъяснений в связи с инцидентом, произошедшим 2 июля в спортивном комплексе “Олимпаван” в ереванском административном районе Давташен. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook написала пресс-секретарь главы МЧС РА Сатеник Асилян.
“Грачья Ростомян сообщил, что в указанный день он принимал участие в заседании, созванном Олимпийским комитетом РА, а сразу после окончания заседания он уехал из “Олимпавана”, – написала пресс-секретарь.
Как сообщила Полиция, по словам потерпевшего, его ударил Гагик Царукян, а затем его руками и ногами избивали 46-летний начальник охраны Царукяна Эдуард Бабаян и еще один человек, личность которого устанавливается.
Очевидцами инцидента были глава МЧС Армении Грачья Ростомян и заместитель председателя НОК Дереник Габриелян.