Արցախի ԱԺ երկու պատգամավորների լիազորությունները դադարել են 07/02/2018   13:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի  138-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2 կետը, հուլիսի 2-ին ստորագրել է արձանագրություն՝ թիվ 10 ընտրատարածքից ընտրված պատգամավոր Լեռնիկ Հովհաննիսյանի և թիվ 11 ընտրատարածքից ընտրված պատգամավոր  Արմո Ծատրյանի պատգամավորական լիազորությունների դադարման մասին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից:
Արձանագրությունն ուղարկվել է Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:
Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված:
Ավելի վաղ՝ հունիսի 22-ին, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդես էր եկել պատգամավորներ Լեռնիկ Հովհաննիսյանի և Արմո Ծատրյանի հրաժարականների մասին հայտարարությամբ:

Прекращены полномочия двух депутатов парламента Арцаха 07/02/2018   14:02  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Республики Арцах(НКР)Ашот Гулян, принимая за основу пункт 2 части 2 статьи 138 закона Республики Арцах "Регламент НС", 2-го июля подписал протокол о прекращении депутатских полномочий депутата Лерника Ованнисяна, избранного от избирательного округа №10, и депутата Армо Цатуряна, избранного от избирательного округа №11.
Как сообщает пресс-служба парламента Арцаха, протокол направлен в Центральную избирательную комиссию Республики Арцах.
Отставка считается принятой с момента опубликования протокола.
Ранее, 22-го июня, председатель НС Ашот Гулян выступил с заявлением об отставке Лерника Ованнисяна и Армо Цатуряна.