ՀՀ ԶՈՒ-ն ի վիճակի է զինծառայողներին ապահովել ամեն ինչով. Գլխավոր շտաբի պետ 07/02/2018 16:09 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ զինված ուժերն ի վիճակ են զինծառայողներին ապահովել այն ամենով, ինչ նախատեսված է օրենքով: Ամառային զորակոչի մեկնարկի առիթով լրագրողների հետ ճեպազրույցում վստահեցրեց ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը:
«Եթե լինեն դեպքեր, որ այս կամ այն զորամասում ինչ-որ բանով չի ապահովվում զինծառայողը, մենք պատրաստ ենք շատ արագ արձագանքելու, որոշումներ կայացնելու, լուծումներ տալու»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց պաշտոնյան:
Նրա խոսքով՝ այս ընթացքում էլ մի քանի ահազանգեր եղել են, բայց 5-ից մեկն է, որ հաստատվել է, ոչ ամբողջ ծավալի, այլ որոշակի խախտումներ, որին օպերատիվ ձևով արձագանքել են:
Արտակ Դավթյանը նաև հավաստիացրեց, որ երկար են պատրաստվել այս զորակոչին և հուսով են առանց խոչընդոտների ու պատահարների այն կյանքի կոչել:

ВС Армении способны обеспечить военнослужащих всем необходимым - начальник Генштаба 07/02/2018   16:48  |  Лента новостей
Вооруженные силы Армении способны обеспечить военнослужащих всем тем, что предусмотрено законом. Об этом в понедельник заявил журналистам начальник Главного штаба Вооруженных сил Армении Артак Давтян.
"Если будут случаи, когда та или иная воинская часть не обеспечивает чем-то военнослужащих, то мы готовы оперативно отреагировать, принять решения и урегулировать проблему", - приводит слова Давтяна "Арменпресс".
Артак Давтян также сообщил, что в последнее время к ним поступило несколько сообщений. По его словам, из пяти сообщений подтвердилось только одно,