Շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ 06/30/2018   13:32  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 24-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում առջնային գծի տարբեր հատվածներում դիտարկվել են ադրբեջանական սպառազինության և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր, իսկ արևելյան ուղղությամբ նկատվել է նաև ականորսիչ ինժեներական տեխնիկա:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны Арцаха рассказало об оперативной обстановке на передовой за уходящую неделю 06/30/2018   13:59  |  Карабахский конфликт
В период с 24-ого по 30-ое июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск  ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 1500 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Помимо вышеуказанных нарушений, в течение недели на различных участках передовой линии наблюдались передвижения азербайджанского вооружения и военной техники, а на восточном направлении были заметны также миноискатели.
"Передовые воинские части Армии обороны продолжают удерживать полный контроль на передовой, уверенно выполняя поставленную перед ними задачу", - отмечается в сообщении.
13:54 23/06/2018  |  Карабахский конфликтАрмия обороны Арцаха на уходящей неделе пресекла попытку диверсионной вылазки противника