Արմեն Աշոտյանը Կոնստանտին Կոսաչովի հետ քննարկել է ՀՀ-ՌԴ միջխորհրդարանական համագործակցության հեռանկարները 06/30/2018 14:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը Մոսկվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային Խորհրդի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչովի հետ: Արմեն Աշոտյանն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Քննարկել ենք երկու երկրների միջև միջխորհրդարանական համագործակցության հեռանկարները, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների հերթական նիստը աշնանը Ռուսաստանում կազմակերպելու հետ կապված հարցերը, Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկայիս վիճակը, ինչպես նաև իմ գործընկերոջը ներկայացրել եմ Հայաստանում տեղի ունեցող վերջին զարգացումները»,- գրել է Արմեն Աշոտյանը:
Աշոտյանն ուրախությամբ փաստել է, որ խորհրդարանական դիվանագիտության խողովակներով ունեն ամուր և ռազմավարական հարաբերություններ Ռուսաստանի Դաշնության գործընկերների հետ:

Армен Ашотян в Москве обсудил с Константином Косачевым перспективы армяно-российского межпарламентского сотрудничества 06/30/2018   14:42  |  Лента новостей
Председатель Постоянной комиссии по внешним связям Национального собрания Армении Армен Ашотян обсудил в Москве вопросы двустороннего сотрудничества с главой международного комитета Совета Федерации Константином Косачевым.
"В рамках рабочего визита в Москву провел встречу с председателем комитета СФ по международным делам Константином Косачевым. Обсудили перспективы межпарламентского сотрудничества, вопросы, связанные с проведением осенью в России очередного заседания международных комиссий, текущее состояние армяно-российских отношений", — написал Армен Ашотян на своей странице в соцсети Facebook.
Он также сообщил, что представил коллеге из России происходящие в Армении в последнее время процессы.
Ашотян с радостью констатировал, что с российскими коллегами установились прочные и стратегические отношения по каналам парламентской дипломатии.