Նախկին ոստիկանապետի անվտանգության ծառայության պետի եղբայրը և մյուսներն ազատ արձակվեցին 06/27/2018 13:46 | Քրեական խրոնիկոն
Էրեբունիում անչափահասին ծեծելու գործով կալանքի տակ գտնվող 4 անձինք, այդ թվում նաև՝ ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի անվտանգության պետ Արշակ Հակոբյանի եղբայրը՝ Սարգիս Հակոբյանը, գրավով ազատ են արձակվել։
Դատարանը նրանց նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը փոխարինել է գրավով:
Նշենք, որ հուլիսի 25-ին 4 անձանց՝ Գագիկ Ազարյանի, Սարգիս Բաղդասարյանի, Սարգիս Հակոբյանի և Վլադիմիր Մխիթարյանի վերաբերյալ քրեական գործը մուտք է եղել դատարան և մակագրվել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան դատավոր Արթուր Մկրտչյանին:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2018թ. ապրիլի 20-ին, ժամը 13։00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Այվազովսկի 29 հասցեի դիմաց մի խումբ անձինք դիտավորությամբ կոպիտ կերպով խախտել են հասարակական կարգը, որն արտահայտվել է հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով, զուգորդվել անձի նկատմամբ բռնություն գործադրելով, այդ թվում՝ որպես զենք օգտագործված մահակի գործադրմամբ։
Գագիկ Ազարյանին, Սարգիս Բաղդասարյանին և Վլադիմիր Մխիթարյանի մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, իսկ Սարգիս Հակոբյանին՝ 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ խուլիգանություն՝ որպես զենք օգտագործվող մահակի գործադրմամբ։

Брат начальника охраны экс-главы Полиции Армении и другие фигуранты дела о нападении в Эребуни освобождены под залог 06/27/2018   13:59  |  Криминальная хроника
Суд в Ереване освободил четверых фигурантов дела об избиении несовершеннолетних подростков в ереванском районе Эребуни  в апреле с.г. под залог.
В числе освобожденных и  Саркис Акопян, который является братом начальника охраны экс-главы Полиции Армении Владимира Гаспаряна Аршака Акопяна.
Как сообщалось ранее,  20 апреля 2018 года, около 13:00, на улице Айвазовского группа лиц умышленно и грубо нарушила общественный порядок, что сопровождалось применением силы в отношении подростков, в том числе с использованием дубинки.
Саркису Акопяну предъявлено обвинение по части 4 статьи 258("Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия")  УК РА, а Гагику Азаряну, Саркису Багдасаряну и Владимиру Мхитаряну  - по пункту 1 части 3 статьи 258 Уголовного кодекса РА.