ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հեռանում է ՀՀԿ-ից 06/26/2018   15:11  |  Քաղաքական
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը հաստատել է, որ Հայաստանի նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը լքելու է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
«Ես այդ որոշումը շատ նորմալ եմ գնահատում: Կարեն Կարապետյանը հասուն քաղաքական գործիչ է, ինքն է որոշում` լինել առաջին տեղակալ, թե չլինել: Ես հարգանքով եմ վերաբերում Կարեն Կարապետյանի որոշմանը»,- ԱԺ-ում պատասխանելով լրագրողների հարցերին ասել է Շարմազանովը:
Անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք սա փախուստ չէ՞ ՀՀԿ-ից՝ Շարմազանովը պատասխանեց. «Ոչ, սա փախուստ չէ: Նա` որպես կուսակցության առաջին տեղակալ, գտնում է, որ քաղաքական այս իրավիճակում ինքն այնքան էլ ակտիվ չէ, գտնում է, որ արդար չէ, որ, չլինելով ակտիվ քաղաքական գործընթացներում, մնալ այդ պաշտոնին»:
10:11 26/06/2018  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը հնարավոր է լքի նաև ՀՀԿ-ն. «Հրապարակ»
09:26 14/01/2017  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը պարզապես փաստի առաջ է կանգնել. «Հայկական Ժամանակ»
12:35 10/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎահրամ Բաղդասարյանը մեկնաբանում է ՀՀԿ ցուցակում Կարեն Կարապետյանի անունը չներառելու մասին լուրերը
09:06 10/01/2017  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը կտրականապես հրաժարվել է որևէ կեղծ տեղեկանքով պատգամավոր առաջադրվելու մտքից. «Ժամանակ»
16:49 15/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ամենահավանական թեկնածուն է
10:32 10/12/2016  |  ՄամուլԴավիթ Հարությունյանին հանձնարարվել է իրավիճակից ելք գտնել. «Ժամանակ»
09:00 29/11/2016  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը  Սերժ Սարգսյանի առաջին տեղակա՞լ. «Հայկական Ժամանակ»
12:31 28/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանն իր մուտքով ՀՀԿ հաստատեց, որ ժամանակավոր վարչապետ չէ. Արմեն Աշոտյան

Экс-премьер Армении Карен Карапетян покидает пост первого зампреда РПА 06/26/2018   15:22  |  Политика
Бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян покинет пост первого заместителя председателя Республиканской партии Армении, сообщил во вторник журналистам вице-спикер парламента, член исполнительного органа Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
“Карен Карапетян - зрелый политический деятель. Он сам решает, какую должность ему занимать.Я с уважением отношусь к его решению”, - сказал Шармазанов.
В ответ на вопрос о том, не бегство ли это из РПА, Шармазанов заявил: Нет,  это не бегство. Он как первый заместитель председателя партии считает, что в сложившихся политических реалиях он не настолько активен”.
“Он считает несправедливым то, что, не будучи активно вовлеченным в политические процессы, он продолжает занимать этот пост", - добавил Шармазанов.
13:38 24/11/2016  |  Лента новостейСтали известны имена министров, которые планируют вступить в ряды правящей партии Армении