Սպասվում է առանց տեղումների և բարձր ջերմային ռեժիմով եղանակ 06/25/2018   13:18  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Օդերևութաբաններն զգուշացնում են. Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինդեքսը հունիսի 25-ին կանխատեսվում է 6, որի դեպքում խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից 15:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արեգակի ուղիղ ճառագայթներից:
Հանրապետության տարածքում հունիսի 25-ի երեկոյան ժամերին հյուսիսային շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ: 26-30-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Երևանում հունիսի 25-ի ցերեկը, 26-30-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
12:55 17/06/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԵրեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ
13:28 16/06/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԳիշերը և երեկոյան ժամերին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում
12:19 14/06/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԳիշերը և երեկոյան ժամերին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ

Синоптики предупредили о высоком уровне ультрафиолетового излучения в Армении 06/25/2018   13:49  |  Информационная платформа
“Индекс ультрафиолетового излучения 25 июня достигнет 6, в этом случае желательно избегать нахождения под прямыми солнечными лучами в период с 11:00 до 15:00”, - отмечается в сообщении Армгидрометцентра.
На севере Армении 25 июня вечером ожидаются дожди и грозы. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., местами возможен град.26-30 июня в республике установится погода без осадков.
В Ереване 25 июня днем и 26-30 июня прогнозируется погода без осадков. В ряде областей Армении и столице в ближайшие дни ожидается до +40 градусов.
12:33 14/06/2018  |  Информационная платформаСиноптики рассказали о погоде в Армении на ближайшие дни