Խուզարկություններ են կատարվում «Սեքյուրիթի Դրիմ» և «Էլլիպս Ջի Էյ» ընկերությունների հիմնադիրների բնակարաններում 06/25/2018 14:26 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունն այս պահին խուզարկություններ է կատարում «Սեքյուրիթի Դրիմ» և «Էլլիպս Ջի Էյ» ընկերություններում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ նշելով, որ խուզարկությունները կատարվում են հարուցված քրեական գործի շրջանակներում։
«Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում վարույթ է ընդունվել Սեքյուրիթի Դրիմ» և «Էլլիպս Ջի Էյ» ընկերությունների տնօրինության կողմից խաբեությամբ շուրջ 1.015.869.600 ՀՀ դրամ գումար հափշտակելու դեպքի առթիվ հունիսի 20-ին ոստիկանությունում հարուցված քրեական գործը։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ բազմակողմանի քննությունն ապահովելու նպատակով, և միջնորդություններ են ներկայացվել դատարան՝ մի շարք հասցեներում խուզարկություններ կատարելու վերաբերյալ, որոնք բավարարվել են։
Օրենքով սահմանված կարգով խուզարկություններ են կատարվում 9 տարբեր հասցեներում, մասնավորապես՝ նշված ընկերությունների գրասենյակներում, դրանց հիմնադիրների, տնօրենների և հաշվապահների բնակության վայրերում»,- այս մասին հայտնեցին ՀՀ Քննչական կոմիտեից։
Նշենք,որ դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։

Правоохранители обыскивают дома основателей компаний "Security Dream" и "Еllips GA" 06/25/2018   14:38  |  Криминальная хроника
Следственное управление Следственного комитета Армении в данный момент проводит обыски в компаниях "Security Dream" и "Еllips GA". Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо”  сообщили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также проинформировали, обыски проводятся в рамках  возбужденного уголовного дела по пункту 1 части 3 статьи 178(“Мошенничество в особо крупных размерах”) УК РА.
Следственное управление СК РА по Еревану приняло к производству возбужденное 20 июня Полицией уголовное дело по факту хищения руководством компаний "Security Dream" и "Еllips GA"путем обмана около 1.015.869.600 драмов.
Предпринимаются необходимые следственные действия для обеспечения всестороннего расследования. В суд были представлены ходатайства о проведении обысков по нескольким адресам, которые удовлетворены.
Обыски в установленном законом порядке проводятся по девяти разным адресам, в частности в офисах вышеупомянутых компаний, а также квартирах их основателей, директоров и бухгалтеров”, - сообщили в СК Армении.