Մալաթիայի «օրենքով գող» «Ալոյի» նկատմամբ դատարանը գրավ է կիրառել 06/23/2018 11:13 | Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին դատարանը քրեական աշխարհում «Ալո» մականվամբ հայտնի «օրենքով գող» Ալեքսանդր Մակարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել գրավը:
Նշենք, որ քննիչը միջնորդել էր նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառել կալանավորումը:
Ավելի վաղ քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ նախնական քննության տվյալներով՝ 2018 թվականի հունիսի 20-ի «օրենքով գող» համարվող, ՌԴ քաղաքացի, ազգությամբ հայ Ալեքսանդր Մակարյանի բնակության վայրում խուզարկություն էր կատարվել ինչի հետևանքով հայտնաբերվել է պոլիէթիլենային տոպրակով և ստվարաթղթով փաթեթավորված չորացված ու մանրացված դեղնականաչավուն զանգված:
Համաձայն դատաքիմիական փորձաքննության թիվ 287Ք-18 եզրակացության՝ հայտնաբերված զանգվածը հանդիսանում է մարիխուանա տեսակի թմրամիջոց՝ 11.19 գրամ քաշով:
Մակարյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ խոշոր չափերով մարիխուանա տեսակի թմրամիջոց ապօրինի ձեռք բերելու և իր փաստացի բնակության վայրում պահելու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով։

Суд в Ереване избрал залог в отношении "вора в законе" Александра Макаряна 06/23/2018   11:26  |  Криминальная хроника
Суд в Ереване накануне избрал в отношении "вора в законе" Александра Макаряна по прозвищу "Ало" меру пресечения в виде залога.
Следователь ранее ходатайствовал о заключении его под стражу.
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что по данным предварительного следствия, 20 июня 2018 года в ходе обыска, проведенного сотрудниками Полиции по месту жительства гражданина РФ, армянина Александра Макаряна, считающегося “вором в законе”, была обнаружена высушенная и измельченная желто-зеленая масса, расфасованная в полиэтиленовый пакет и картон.
Согласно заключению судебно-химической экспертизы, обнаруженная масса является наркотическим средством(марихуана) весом 11.19 грамма.
Макаряну предъявлено обвинение в незаконном приобретении марихуаны и  хранении наркотического средства по  месту фактического проживания по пункту 2 части 2 статьи 268 УК РА.