Քրեական աշխարհում «Ալո» մականունով հայտնի «օրենքով գողին» մեղադրանք է առաջադրվել 06/22/2018 13:34 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հունիսի 21-ին ստացվել և վարույթ է ընդունվել քրեական աշխարհում «Ալո» մականունով հայտնի «օրենքով գող» Ալեքսանդր Մակարյանի կողմից խոշոր չափերով թմրամիջոց ձեռք բերելու և պահելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական քննության տվյալներով՝ 2018 թվականի հունիսի 20-ին ոստիկանության աշխատակիցների կողմից «օրենքով գող» համարվող, ՌԴ քաղաքացի, ազգությամբ հայ Ալեքսանդր Մակարյանի բնակության վայրում կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել է պոլիէթիլենային տոպրակով և ստվարաթղթով փաթեթավորված չորացված ու մանրացված դեղնականաչավուն զանգված:
Համաձայն դատաքիմիական փորձաքննության թիվ 287Ք-18 եզրակացության՝ հայտնաբերված զանգվածը հանդիսանում է մարիխուանա տեսակի թմրամիջոց՝ 11.19 գրամ քաշով:
Հունիսի 21-ին Ա.Մակարյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ խոշոր չափերով մարիխուանա տեսակի թմրամիջոց ապօրինի ձեռք բերելու և իր փաստացի բնակության վայրում պահելու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով։ Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ։

"Вору в законе" Александру Макаряну по прозвищу “Ало” предъявлено обвинение 06/22/2018 14:00 | Криминальная хроника
Следственный отдел по административному району Малатия-Себастия следственного управления Следственного комитета РА по Еревану 21 июня получил и принял к производству уголовное дело, возбужденное по факту приобретения и хранения “вором в законе” Александром Макаряном, известным в криминальном мире под прозвищем “Ало”, наркотических средств в крупных размерах. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По данным предварительного следствия, 20 июня 2018 года в ходе обыска, проведенного сотрудниками Полиции по месту жительства гражданина РФ, армянина Александра Макаряна, считающегося “вором в законе”, была обнаружена высушенная и измельченная желто-зеленая масса, расфасованная в полиэтиленовый пакет и картон.
Согласно заключению судебно-химической экспертизы, обнаруженная масса является наркотическим средством(марихуана) весом 11.19 грамма.
"21 июня А. Макаряну было предъявлено обвинение в незаконном приобретении марихуаны и хранении наркотического средства по месту фактического проживания по пункту 2 части 2 статьи 268 УК РА. Следователь подал в суд ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.