Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է արտահերթ ընտրությունները մեկ տարվա ընթացքում անցկացնելու հիմնավորումը 06/22/2018   17:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է հարցին, թե ինչո՞ւ են որոշել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն անցկացնել մեկ տարվա ընթացքում:  «Միր» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ՀՀ վարչապետն ընդգծել է, որ այդ քայլին գնացել են մյուս քաղաքական ուժերին ժամանակ տալու համար: «Մեր գլխավոր նպատակն է եղել հավասար պայմաններ ստեղծել բոլոր քաղաքական ուժերի համար, քանի որ քաղաքական ուժերի մեծ մասը ընդհանրապես չէին սպասում, որ նման բան տեղի կունենա Հայաստանում: Մենք, իհարկե, ցանկանում ենք հաղթել ընտրություններում, և մենք կաշխատենք այդ ուղղությամբ, պարզապես մենք ցանկանում ենք նաև ժամանակ տալ մյուս կուսակցություններին, որպեսզի նրանք հնարավորություն ունենան պատրաստվել ընտրություններին»,- ասել է Փաշինյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նաև անդրադարձել է կոռուպցիայի խնդրին՝ նշելով, որ կոռուպցիան այն գլխավոր դժբախտություններից  ու խնդիրներից մեկն է, որը թույլ չի տվել Հայաստանին զարգանալ այնպես, ինչպես հնարավոր էր իրականում: «Իհարկե, մենք կշարունակենք այդ պայքարը, և իհարկե, համոզված եմ, որ մենք մեծ արդյունքներ կունենանք: Այս ամբողջ ընթացքում դրական և մեծ փոփոխությունների հաղթանակը մարդկանց գիտակցության մեջ է: Կարծում եմ, որ այս գործընթացն արդեն անդառնալի է»,- ասել է Փաշինյանը:
18:56 15/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիան այսօր առավել քան երբևէ Հայաստանի կողքին է. Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է դեսպան Լաքոտին
20:34 14/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանն ու հետևել առաջին խաղին
19:52 13/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ակնկալում է փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հայ-ռուսական հարաբերությունների արդյունավետ զարգացում
20:21 11/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԹույլ չեմ տա, որ իմ ղեկավարած կառավարությունում մարդկանց բաժանեն առավել սկզբունքայինների և պակաս սկզբունքայինների. Փաշինյան
18:28 11/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը և Սեմ Սիմոնյանը քննարկել են կրթության ոլորտում նոր ծրագրերին առնչվող հարցեր

Пашинян привел доводы в пользу проведения внеочередных парламентских выборов в течение одного года 06/22/2018 18:07 | Интервью
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в эксклюзивном интервью телеканалу «МИР» представил доводы в пользу проведения внеочередных парламентских выборов в течение одного года.
По его словам, главная цель - это создать равные условия для всех политических сил.
“Если я говорю, что если бы выборы произошли сегодня, то наша партия выиграла большинство, это не значит, что через шесть месяцев наша партия не выиграет большинство. Мы, конечно, будем работать над этим, будем пытаться сохранить то доверие, которое у нас есть сегодня. Главная наша цель была создать равные условия для всех политических сил, потому что большинство политических сил вообще не ожидали, что такое в Армении произойдет. Мы, конечно, хотим выиграть выборы, и мы будем работать над этим, просто мы хотим еще дать время другим политическим партиям, чтобы они имели возможность приготовиться к выборам”, - заявил Никол Пашинян.
Премьер-министр Армении также прокомментировал борьбу с коррупцией в стране. По его словам, коррупция – это одна из главных бед и проблем, которая не дала возможности Армении развиваться так, как было возможно реально.
"Конечно, мы будем продолжать эту борьбу, и конечно, я уверен, что у нас будут большие результаты. Весь этот период – это триумф больших и позитивных перемен в сознании граждан. Я думаю, что этот процесс уже необратим", - отметил Пашинян.