Օդի ջերմաստիճանի բարձրացումը կշարունակվի 06/21/2018 12:23 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Օդերևութաբաններն զգուշացնում են՝ ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինդեքսը հունիսի 21-ին կանխատեսվում է 6, որի դեպքում խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից 15:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արեգակի ուղիղ ճառագայթներից:
Հանրապետության տարածքում հունիսի 21-23-ն առանձին շրջաններում, 24-26-ը հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
Երևանում հունիսի 21-23-ի երեկոյան ժամերին և գիշերը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, 24-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Лето в Армении даст жару: в Ереване ожидается до +36 градусов 06/21/2018   13:30  |  Информационная платформа
“Индекс ультрафиолетового излучения 21июня достигнет 6, в этом случае желательно избегать нахождения под прямыми солнечными лучами в период с 11:00 до 15:00”, - отмечается в сообщении Армгидрометцентра.
На территории Армении 21-23 июня ожидаются дожди и грозы. Осадки пройдут и 24-26 июня в ночное время суток и в вечерние часы на севере республики. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., местами возможен град.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек. Температура воздуха повысится на 2-3 градуса.
Вечером и ночью 21-23 июня в отдельных районах Еревана возможны кратковременные дожди и грозы. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.. 24-26 июня в Ереване ожидается погода без осадков.
В долинах Сюника, в Армавирской и Араратской областях, предгорьях Вайоц Дзора столбик термометра в дневные часы достигнет отметки в 33-36 градуса тепла.  В Ереване воздух в ближайшие дни днем прогреется до 35-36 градусов.