Խուզարկություն՝ «ԵԿՄ Ավան» տարածքային բաժանմունքում. հայտնաբերվել է զենք-զինամթերք 06/20/2018   13:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունիսի 16-ին ոստիկանությունում հաղորդվել էր 1964 թ. ծնված Պետրոս Ա.-ի կողմից ապօրինի զենք պահելու մասին: Ոստիկանության ծառայողները պարզել էին, որ Պետրոս Ա.-ն Ավան Առինջ 1-ին մ/շ. թիվ 7 հասցեում գտնվող ԵԿՄ գրասենյակի նախագահն է: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում, հունիսի 19-ին Ավան-Առինջի թիվ 7 նախկին մանկապարտեզի տարածքում գործող «ԵԿՄ Ավան» տարածքային բաժանմունքում կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել են տարբեր տրամաչափի 7 փամփուշտ, ինքնաձիգի օպտիկական սարք, զինվորական կիսաթև 65 շապիկ, զինվորական 5 սվիտեր և «TAMAR MENTHOL» գրառմամբ 500 տուփ ծխախոտ, իսկ Պետրոս Ա.-ին պատկանող Ավան 10-րդ փողոցում գտնվող տան խուզարկությամբ հայտնաբերվել են 9 մմ տրամաչափի, «Բայկալ» տեսակի ատրճանակ՝ փամփշտատուփում 8 փամփուշտով, «Վեպր» որսորդական հրացան՝ օպտիկայով, 12 տրամաչափի «Սարսիլմազ» հրացան, 5.6 մմ տրամաչափի «ՏՕԶ 8» հրացան, «Կարաբին» 7.62 մմ տրամաչափի հրացան, հրացանի 3 խզակոթ, 1 հատ թուր՝ ընդհանուր 72 սմ երկարության, շեղբը 52 սմ երկարության և 3.7 սմ լայնության, 1 հատ սվին դանակ, օդաճնշիչ 3 հրացան, 5.6 մմ տրամաչափի 612 փամփուշտ, 7.62 մմ տրամաչափի 20 փամփուշտ՝ 2 պահունակով, որսորդական տարբեր տրամաչափի 105 փամփուշտ, 1 պահունակ 8 հատ 9 մմ տրամաչափի փամփուշտներով, սպայական 29 վերնաշապիկ, զինվորական 14 սվիտեր և ական որոնող 1 սարք:
Հայտնաբերվածն առգրավվել է:
15:43 19/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Դավթյանը նոր և նախկինում կատարված հանցագործությունների բացահայտման ավելի բարձր հավանականություն է տեսնում
15:35 19/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄանվել Գրիգորյանի քրեական գործով այլ կասկածյալներ ևս կան. Արթուր Դավթյան

Оружие, боеприпасы и военное обмундирование обнаружены в одном из отделений Союза добровольцев “Еркрапа” в Ереване 06/20/2018   13:26  |  Криминальная хроника
Обыск проведен в территориальном отделении "Аван" Союза добровольцев “Еркрапа” в Ереване.
16-ого июня в Полицию Армении поступило сообщение о незаконном хранении неким Петросом А.(1964 г.р.) оружия.
Сотрудники Полиции Армении установили, что Петрос А.является руководителем офиса Союза добровольцев “Еркрапа”, расположенного в первом микрорайоне Аван-Ариндж 7. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
В результате обыска, проведенного в рамках возбужденного уголовного дела 19-ого июня  в территориальном отделении “Еркрапа”, расположенном по вышеуказанному адресу, были обнаружены 7 патронов различных калибров, оптический прибор для автомата, 65 форменных рубашек, 5 военных свитеров, 500 пачек сигарет «TAMAR MENTHOL».
Кроме того, как отмечается в сообщении,  в ходе обыска в принадлежащем Петросу А. доме в районе Аван обнаружены пистолет “Байкал” калибра 9мм. с восемью патронами, охотничье ружье “Вепр” с оптикой, ружье “Сарсилмаз” калибра 12 мм., ружье “ТОЗ8” калибра 5.6 мм, карабин калибра 7.62 мм, три приклада руцья, один меч длиной 72 см, один штык-нож, 3 пневматических ружья, 612 патронов калибра 5.6 мм.,  20 патронов калибра 7.62 мм. с двумя обоймами, 105 охотничьих патронов различных калибров,  одна обойма с восемью патронами калибра 9  мм., 29 офицерских сорочек, 14 военных свитеров и одно устройство для поиска мин.