Ոստիկանությունը հատուկ գործողություններ է իրականացնում տեսախցիկներ տեղադրող «Էլիպս» ընկերությունում 06/20/2018 14:09 | Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի (6-րդ) գլխավոր վարչության մեծ թվով ծառայողները հատուկ գործողություններ իրականացնում «Էլիպս» անվտանգության համակարգերի ընկերությունում: Այս տեղեկությունը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հաստատել է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
«Այլ մանրամասներ կտրվեն մի փոքր ուշ», -ասաց Ահարոնյանը:
«Էլլիպս ՋիԷյ» ՍՊԸ-ն Հայաստանում անվտանգության համակարգերի ոլորտում գործող առաջին ձեռնարկությունն է: Այն ստեղծվել է 1989թ-ին՝ որպես նեղ մասնագիտական կազմակերպություն՝ անվտանգության տեխնիկական միջոցների նախագծման, արտադրության, ներմուծման, տեղադրման և սպասարկման ոլորտում։ Այս ընկերությունը Հայաստանում հայտնի է արագաչափեր և տեսախցիկներ տեղադրելու գործում:

Полиция Армении проводит спецоперацию в компании "Эллипс", занимающейся установкой радаров и видеокамер на дорогах 06/20/2018   14:34  |  Криминальная хроника
Сотрудники Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции Армении(Шестой отдел) проводят спецоперацию в компании ООО “Эллипс”, занимающейся импортом и установкой систем безопасности. Об этом “Арменпресс” сообщил начальник Управления по связям  с общественностью и информации Полиции Армении. Ашот Агаронян.
"Иные подробности сообщим позднее", - заявил Агаронян.
ООО “Эллипс Джи Эй” был создан в 1989 году как специализированная организация в сфере проектирования, производства, импорта, установки и обслуживания технических средств безопасности. Эта компания известна в Армении и как предприятие, занимающееся установкой радаров измерения скорости и камер видеофиксации нарушений ПДД.