Արփինե Հովհաննիսյանը կողմ կքվեարկի Մանվել Գրիգորյանին անձեռնմխելիությունից զրկելուն 06/18/2018   14:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը կողմ կքվեարկի Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին անձեռնմխելիությունից զրկելուն: Այս մասին Արփինե Հովհաննիսյանը հայտնեց խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում:
«Թեպետ քվեարկությունը գաղտնի է, բայց ես կարող եմ ձեզ ասել, որ ես կողմ եմ քվեարկելու անձեռնմխելիությունից զրկելուն: Կարծում եմ, որ դա ճիշտ է, որպեսզի հնարավորություն տրվի իրականացնել լրիվ, օբյեկտիվ ու բազմակողմանի նախաքննություն, և բոլոր հարցերի պատասխանները, որոնք այս օրերին առաջացել են հանրության մոտ, ստանան իրենց պատասխանը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշեց Հովհաննիսյանը:
Նա շեշտեց, որ սա իր անձնական որոշումն է՝ կարծիք հայտնելով, որ քվեարկության վերաբերյալ դիրքորոշում կհայտնի նաև ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցությունը:
Հարցին՝ միայն Մանվել Գրիգորյա՞նը պետք է պատասխանատվություն կրի տեղի ունեցածի համար, Արփինե Հովհաննիսյանը պատասխանեց. «Ես կարծում եմ, որ նախաքննության ընթացքում բոլոր մեղավորները՝ անկախ նրանից, թե ինչ պաշտոն են զբաղեցրել կամ զբաղեցնում, անկախ նրանից, թե այս պահին որտեղ են, առհասարակ, եթե նախաքննության ընթացքում կպարզվի, որ որևէ մեկը մասնակից է եղել այս ամենին և այս ամենը իրականությանը համապատասխանում է, որովհետև Ազգային անվտանգության ծառայությունն  էլ անմեղության կանխավարկածի մասին ծանուցում է տարածել, այս տեսանկյունից բոլորը պետք է պատասխան տան»:
14:20 18/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎաղը տեղի կունենա ԱԺ արտահերթ նիստ
13:36 18/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳործ ունենք երրորդ հանրապետության պատմության ամենամեծամասշտաբ կոռուպցիոն բացահայտման հետ.Վարչապետ

Арпине Ованнисян проголосует за лишение Манвела Григоряна депутатской неприкосновенности 06/18/2018   16:52  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Арпине Ованнисян заявила, что проголосует за лишение депутата парламента РА от фракции Республиканской партии Армении (РПА) генерала  Манвела Григоряна депутатской неприкосновенности.
В воскресенье СНБ обнародовала сенсационные видеокадры обыска в особняке и зоне отдыха задержанного депутата Манвела Григоряна. В ходе проведенных в особняке Манвела Григоряна, на его даче и принадлежащих ему территориях обысков были обнаружены склад оружия и боеприпасов, а также помощь, предназначавшаяся в дни Апрельской четырехдневной войны для Армии обороны. Кроме того, в ящиках были обнаружены адресованные военнослужащим письма школьников, которые так и не дошли до адресатов.
Сообщалось, что на основе полученных данных установлено, что Григорян скармливал своим тиграм и медведям продовольствие, которое дети собирали для военнослужащих. Помимо этого, Григоряна подозревают в присвоении техники, в частности, автомобилей.СНБ обнародовала сенсационное видео обыска у генерала Манвела Григоряна“Хотя и голосование будет тайным, однако я могу огласить свою позицию. Я проголосую за лишение депутатской неприкосновенности”, - заявила Арпине Ованнисян журналистам в понедельник.
Она отметила, что должна быть предоставлена возможность проведения полного, объективного и всестороннего расследования, чтобы получить все ответы на возникшие в эти дни вопросы.
“Я полагаю, что если в ходе предварительного следствия выяснится, что все это правда, то все, кто принимал участие в этом, вне зависимости от того, какую должность занимали или занимают, где они сейчас находятся, должны понести ответственность. Это не дежурные слова, это позиция”, – заявила она.