Անձնական խորը ողբերգություն կլինի. Արմեն Աշոտյանը՝ ԱԱԾ սենսացիոն բացահայտումների մասին 06/18/2018   09:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն այլեւ ձեռնպահ է մնացել որեւէ քաղաքական գնահատական տալ՝ հանրապետական պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի շուրջ ստեղծված իրավիճակին՝ ասելով, որ հարցը իրավական տիրույթում է։
«ԱԱԾ»-ի կողմից ներկայացված տեսանյութից հետո կարող եմ միայն հետևյալն ասել։ Շատ ծանր եմ տարել, ցավ ու կսկիծ ապրել յուրաքանչյուր կասկածանքով ու մեղադրանքով, որ կապված է ապրիլյան պատերազմի ժամանակների հետ։ Եթե ապացուցվեց, որ հնչեցրած մեղադրանքները ճիշտ են, դա ինձ համար անձնական խորը ողբերգություն կլինի։
Չեմ ուզում, որ խախտվի անմեղության կանխավարկածը, ոչ էլ քաղաքական գնահատականներ հնչեն ի հայտ եկած նոր հանգամանքներին։ Խնդիրը այլևս բացառապես իրավական դաշտում է։
Աստված պահապան Հայ զինվորին »,- ֆեյսբուքում գրել է Ա.Աշոտյանը։
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանը ձերբակալվել է հունիսի 16-ին՝ ապօրինի ռազմամթերք ու զենք ձեռք բերելու կասկածանքով։ Սակայն ԱԱԾ կողմից կատարված խուզարկությամբ սենսացիոն բացահայտումներ են կատարվել։
Մասնավորապես՝ Մանվել Գրիգորյանին պատկանող հանգստյան գոտին վերածվել էր զինապահեստի, ռետրո և ժամանակակից տասնյակ ավտոմեքենաների ավտոպարկի: Ակնալճի ամառանոցը գեներալի համար ծառայել է նաև «զինվորի բաժին» նշագրումով սննդի, հիգիենիկ պարագաների, դեղորայքի, զինվորական հանդերձանքի պահեստարանի:
Զինվորներին հասցեագրված արկղերին կից նամակներից ակնհայտ էր, որ արկղերի պարունակությունը դեռևս 2016-ին ապրիլյան քառօրյա պատերազմի օրերին ուղարկված օգնությունն էր առաջնագծի զինվորներին:
Պարզվում է զինվորների համար նախատեսված սնունդը, հայտնվելով Մանվել Գրիգորյանի պահեստարանում, օգտագործվել է նրա կենդանիների սնվելու համար։
ԱԱԾ տեսանյութերից հետո հրաժարական ներկայացրեց նաեւ Մանվել Գրիգորյանի քաղաքապետ որդին՝ Կարեն Գրիգորյանը։
17:08 17/06/2018  |  ՔաղաքականԿասկածներ կան, որ Մանվել Գրիգորյանը յուրացրել է ապրիլյան պատերազմի համար հավաքված օգնությունները եւ կերակրել իր կենդանիներին.Վարչապետ
12:56 17/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՑուցարարները պահանջում են ազատ արձակել Մանվել Գրիգորյանին. բողոքի ակցիաներ՝ Երեւանում (տեսանյութ, լուսանկարներ)
12:32 17/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Բաբլոյանը ստացել է Մանվել Գրիգորյանին ձերբակալելու մասին ԱԱԾ գրությունը
11:53 17/06/2018  |  ՎերլուծություններՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին ծանր փորձություն է սպասվում
09:23 17/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵԿՄ-ն դատախազությունից պահանջում է ապօրինի ազատությունից զրկված պատգամավորին անհապաղ ազատ արձակել

Зампред РПА Армен Ашотян прокомментировал сенсационное видео обыска у депутата Манвела Григоряна 06/18/2018   10:52  |  Лента новостей
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян прокомментировал сенсационное видео в особняке и зоне отдыха генерала Манвела Григоряна.
Манвел Григорян был задержан 16-ого июня по подозрению в незаконном хранении оружия. В тот же день в Эчмиадзине был задержан криминальный авторитет Артур Асатрян, известный как "Дон Пипо".
В воскресенье СНБ обнародовала сенсационные видеокадры обыска в особняке и зоне отдыха задержанного депутата Манвела Григоряна.СНБ обнародовала сенсационное видео обыска у генерала Манвела ГригорянаВ ходе проведенных в особняке Манвела Григоряна, на его даче и принадлежащих ему территориях обысков были обнаружены склад оружия и боеприпасов и помощь, предназначавшаяся  в дни Апрельской четырехдневной войны для Армии обороны. Кроме того, в ящиках были обнаружены адресованные военнослужащим письма школьников, которые так и не дошли до адресатов. Сообщалось, что на основе полученных данных установлено, что Григорян скармливал своим тиграм и медведям продовольствие, которое дети собирали для военнослужащих. Помимо этого, Григоряна подозревают в присвоении техники, в частности, автомобилей.
“После представленного СНБ видеоматериала могу сказать только следующее – я очень тяжело перенес это, я испытываю боль и горечь в связи с каждым подозрением и обвинением, которое связано с Апрельской войной. Если будет доказано, что озвученные обвинения правдивы, это станет для меня большой личной трагедией", - написал Армен Ашотян.
“Не хочу, чтобы нарушалась презумпция невиновности и чтобы звучали политические оценки в связи с новыми обстоятельствами. Вопрос отныне лежит полностью в правовой плоскости", - добавил Ашотян.