Շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ 06/16/2018   13:54  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում նկատվել են ադրբեջանական բանակի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր ու կուտակումներ:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և ձեռնարկում իրավիճակից բխող անհրաժեշտ գործողություններ:

Минобороны Арцаха рассказало об оперативной обстановке на передовой за уходящую неделю 06/16/2018   14:09  |  Карабахский конфликт
В период с 10-ого по 16-ое июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск  ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 250 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел в сторону армянских позиций более 2500 выстрелов.
Помимо вышеуказанных нарушений, в течение недели на различных участках линии соприкосновения наблюдались перемещения и скопления живой силы и военной техники азербайджанской армии.
“Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают удерживать полный контроль на передовой, предпринимая вытекающие из ситуации необходимые действия”, – говорится в сообщении.