ՊԵԿ նախագահը՝ Սեյրան Օհանյանի հարցաքննության մասին 06/15/2018   12:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանն այսօր կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում հրաժարվեց պատասխանել Սեյրան Օհանյանի վերաբերյալ որևէ հարցի` պատճառաբանելով, որ քննություն է իրականացվում և տեղեկատվություն չի կարող բացահայտել, սակայն նշեց, որ նա միակ պաշտոնյան չէ, որ պետք է հարցաքննվի։
«Ծանուցումը պարոն Օհանյանին ուղարկվել է հունիսի 12-ին, հունիսի 13-ին պարոն Օհանյանը հայտարարել է, որ ծանուցում չի ստացել, երկու տեղեկատվությունն էլ կարող են իրականություն լինել, այսինքն, որ հունիսի 12-ին ուղարկված ծանուցումը հնարավոր է, որ ամսի 13-ին պարոն Օհանյանը չի ստացել»,- ասաց Դ.Անանյանը:
Ըստ նրա՝ քրեական գործը հարուցվել է կոնկրետ կազմակերպության նկատմամբ, որի հետ առնչվող բարձրաստիճան պաշտոնյաներ կան և քանի որ պարոն Օհանյանի պաշտոնավարման ժամանակ է եղել, նա հրավիրվել է հարցաքննության, ինչը նորմալ գործընթաց է.
«Եվ պետք է ասեմ, որ նա միակ բարձրաստիճան պաշտոնյան չէ, որ պետք է հարցաքննվի վկայի կարգավիճակով»,- ասել է ՊԵԿ նախագահը։
09:48 14/06/2018  |  ՄամուլՍեյրան Օհանյանին հրավիրել են հարցաքննության. «Ժողովուրդ»
19:03 13/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է ՊԲ N զորամասում տեղի ունեցած չարաշահումների դեպք. մեղադրանք է առաջադրվել զորամասի ֆինանսական ծառայության պետին
17:08 13/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՊԵԿ-ում քննվող քրեական գործով Սեյրան Օհանյանը հարցաքննության է կանչվել
11:39 06/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽախտումներ՝ ՊՆ կարիքների համար հագուստի ձեռքբերման մրցույթում
11:57 13/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՊՆ-ին ածուխ մատակարարելու համար ներկայացրել են կեղծ փաստաթղթեր
09:39 13/04/2017  |  ՄամուլԹալանիր 2 մլն, տուգանվիր 150 հազար դրամով, վատ բիզնես չէ. «Ժողովուրդ»
13:06 28/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՉարաշահումներ՝ ՀՀ ՊՆ կողմից դրամական միջոցներ հատկացնելու գործընթացում. 3 անձ ներգրավվել է որպես մեղադրյալ

Глава Комитета госдоходов Армении пояснил причины вызова экс-министра обороны Сейрана Оганяна на допрос 06/15/2018   12:47  |  Лента новостей
Председатель Комитета государственных доходов Армении Давид Ананян перед заседанием правительства в пятницу отказался комментировать сообщения о вызове на допрос бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна. Он отметил, что ведется расследование, он не может предоставить сведения.
“Повестка г-ну Оганяну была направлена 12 июня. 13 июня г-н Оганян заявил, что не получал повестки. Эти сведения могут соответствовать действительности, поскольку г-н Оганян мог не получить 13 июня повестку, отравленную ему 12 июня”, - пояснил Давид Ананян.
По его словам, уголовное дело возбуждено в отношении конкретной организации, с которой связаны высокопоставленные лица.
“Так как это имело место в ходе пребывания Оганяна на посту главы Минобороны, то он был вызван на допрос. Это нормальный процесс. Должен сказать, что он не единственный чиновник, который будет допрошен”, -заявил он.