Վարչապետն Անդրեյ Կոստինի հետ քննարկել է Հայաստանում ՎՏԲ բանկի գործունեության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր 06/14/2018 11:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել ռուսական ՎՏԲ բանկի խորհրդի նախագահ Անդրեյ Կոստինի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը կարևորել է հայաստանյան ֆինանսական շուկայում ՎՏԲ բանկի ներկայությունն ու ակտիվ ներդրումային գործունեությունը տնտեսության տարբեր ճյուղերում:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է հայաստանյան գործարար միջավայրի և տնտեսության զարգացմանն ուղղված կառավարության առաջնահերթությունները և ընդգծել բանկային համակարգի, այդ թվում՝ ՎՏԲ-Հայաստան բանկի կողմից բիզնես հատվածի ազդակներին համարժեք արձագանքելու անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ՎՏԲ բանկի գործունեությունը Հայաստանի տնտեսության տարբեր ոլորտներում ընդլայնելուն վերաբերող հարցեր:

Пашинян обсудил с Костиным расширение деятельности банка ВТБ в различных отраслях экономики Армении 06/14/2018   11:52  |  Лента новостей
Находящийся рабочим визитом в РФ премьер-министр Армении Никол Пашинян позавтракал с председателем правления российского банка ВТБ Андреем Костиным. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Премьер придал важность присутствию банка ВТБ на финансовом рынке Армении и активной инвестиционной деятельности в различных секторах экономики.
Никол Пашинян представил приоритеты правительства, направленные на развитие бизнес-среды и экономики Армении, подчеркнув необходимость адекватного реагирования на импульсы бизнес-сектора со стороны банковской системы, в том числе банка ВТБ-Армения.
На встрече собеседники обсудили вопросы расширения деятельности банка ВТБ в различных отраслях экономики Армении.
12:14 13/06/2018  |  Лента новостейСтала известна повестка рабочего визита премьер-министра Армении в Россию
00:22 13/06/2018  |  Лента новостейГлава МИД Армении: курс на союзническое взаимодействие с Россией неизменно развивается