Դատավորը փոխեց խափանման միջոցը. Կալանքից ազատ արձակվեց այսօր արդեն երկրորդ «Սասնա ծուռը» 06/14/2018   16:34  |  Դատական ռեպորտաժներ
Դատարանը՝ դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի նախագահությամբ, այսօր փոխեց «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արթուր Սողոմոնյանի խափանման միջոց կալանավորումը՝ չհեռանալու ստորագրության, և նա ազատ արձակվեց դատարանի դահլիճում։
Դատարանն այսպիսով բավարարեց Սողոմոնյանի պաշտպան Մուշեղ Շուշանյանի միջնորդությունը: Պաշտպանը, մասնավորապես, նշել էր, որ Ա.Սողոմոնյանն ունի առողջական խնդիրներ, տան միակ կերակրողն է, նորմալ վարքագիծ է դրսևորել և իրավիճակի փոփոխությունից հետո վատ վարքագիծ դրսևորելու ռիսկերը նվազել են և կարիք չկա նրան պահել կալանքի տակ։

Суд в Ереване освободил еще одного члена группы “Сасна црер” под подписку о невыезде 06/14/2018   17:03  |  Судебный репортаж
Суд в Ереване под председательством Артуша Габриеляна сегодня изменил меру пресечения члену захватившей летом 2016 года территорию полка патрульно-постовой службы Полиции в Ереване группы “Сасна црер” Артуру Согомоняну.
Суд удовлетворил ходатайство защиты Согомоняна и постановил заменить Мелконяну меру пресечения с заключения под стражу на подписку о невыезде. Артур Мелконян был освобожден прямо в зале суда.
Адвокат Мушег Шушанян заявил, что у Согомоняна имеются проблемы ос здоровьем, что он единственный кормилец в семье, вел себя нормально.
Сегодня суд освободил под подписку о невыезде еще одного фигуранта дела о группе “Сасна црер” Артура Мелконяна.
Ранее суд изменил меру пресечения еще нескольким фигурантам резонансного дела о захвате территории полка ППС в Ереване.