Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն 06/13/2018 12:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 13-14-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը կմասնակցի Խորհրդային միության հերոս, ԽՍՀՄ զրահատանկային զորքերի գլխավոր մարշալ Համազասպ Բաբաջանյանի կիսանդրու բացման արարողությանը: Նիկոլ Փաշինյանը «Լուժնիկի» մարզադաշտում ներկա կգտնվի ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանն ու առաջնության առաջին խաղին:

Стала известна повестка рабочего визита премьер-министра Армении в Россию 06/13/2018   12:14  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 13-14 июня будет находиться в Российской Федерации с рабочим визитом. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В рамках визита премьер-министр Армении проведет встречу с президентом РФ Владимиром Путиным.
Никол Пашинян также примет участие в церемонии открытия бюста Героя Советского Союза, Главного маршала бронетанковых войск Амазаспа Бабаджаняна.
Премьер Армении также будет присутствовать на торжественной церемонии открытия Чемпионата мира по футболу на стадионе "Лужники" и первой игре первенства.
00:22 13/06/2018  |  Лента новостейГлава МИД Армении: курс на союзническое взаимодействие с Россией неизменно развивается