Թվով 12 պատգամավորներ երաշխավորագիր են ներկայացրել Սամվել Բաբայանի և Սանասար Գաբրիելյանի կալանքը որպես խափանման միջոց փոխելու վերաբերյալ 06/13/2018 13:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Թվով 12 պատգամավորներ երաշխավորագիր են ներկայացրել՝ ԼՂՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սամվել Բաբայանին և գործարար Սանասար Գաբրիելյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառված կալանքն անձնական երաշխավորության հիմքով փոփոխելու վերաբերյալ:
Փոխարինելու պարագայում պատգամավորները պատրաստ են ստանձնել դրանից բխող բոլոր պարտավորությունները:
Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը:
Երաշխավորագիր ներկայացրած պատգամավորներ են՝ Նաիրա զոհրաբյանը, Արամ Սարգսյանը, Վահան Կարապետյանը, Հրանտ Մադաթյանը, Սերգեյ Բագրատյանը, Արայիկ Աղաբաբյանը, Արարատ Զուրաբյանը, Վարդան Բոստանջյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Տիգրան Ստեփանյանը, Իվետա Տոնոյանը և Արթուր Մանուկյանը:

12 депутатов парламента Армении поручились за освобождение Самвела Бабаяна 06/13/2018 14:01 | Лента новостей
12 депутатов Национального собрания Армении представили ходатайство о замене бывшему командующему Армией обороны Арцаха (НКР) Самвелу Бабаяну и предпринимателю Санасару Габриеляну меры пресечения с заключения под стражу на личное поручительство.
В случае удовлетворения прошения парламентарии готовы взять на себя все вытекающие из него обязанности. Об этом сообщил на своей странице в соцсети Facebook депутат от фракции “Царукян” Ваге Энфиаджян.
В числе поручившихся за Бабаяна депутатов - Наира Зограбян, Арам Саркисян, Ваан Карапетян, Грант Мадатян, Сергей Багратян, Араик Агабабян, Арарат Зурабян, Вардан Бостанджян, Ваге Энфиаджян, Тигран Степанян, Иветта Тоноян и Артур Манукян.