ՀՀ-ում և Արցախում բարեփոխումները կամրապնդեն հայկական պետությունների դիրքերը միջազգային ասպարեզում. Շավարշ Քոչարյան 06/12/2018   15:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում և Արցախում տեղի ունեցող ժողովրդավարական բարեփոխումները ամրապնդելու են հայկական պետությունների դիրքերը միջազգային ասպարեզում: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը:
«Ակնհայտ է, որ այն ժողովրդավարական բարեփոխումերը, որոնք տեղի են ունենում երկու հայկական պետություններում, չեն կարող չամրապնդել հայկական պետությունների դիրքերը միջազգային ասպարեզոմ: Բազմիցս դրա մասին խոսվել է»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Քոչարյանը:
Նա հավելեց, որ Ադրբեջանի խաղաքարտը օդից կամ գետնից դուրս եկող գումարներն են՝ նավթն ու գազը, իսկ Հայաստանի խաղաքարտն ուրիշ դաշտում է: «Դա մեր մտավոր կարողությունն է, դա մեր ժողովրդի ստեղծագործ ներուժն է, և որքան շատ պայմաններ ստեղծվեն դրա լավագույնս արտահայտման համար, այնքան մենք ավելի ուժեղ կլինենք»,- նշեց ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարարը:
21:11 11/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը հրավիրել է ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցություն
23:07 04/06/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանի կոչը նպաստեց բողոքի ակցիայի խաղաղ հանգուցալուծմանը
18:23 04/06/2018  |  ՔաղաքականԱզգային Ժողովում ստեղծվել է քննիչ հանձնաժողով
20:52 30/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցիները «Ղարաբաղ տելեկոմից» պահանջում են վերանայել սակագներն ու վերացնել ռոումինգը ՀՀ-ի հետ
20:50 16/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախն առաջին եռամսյակում արձանագրել է 16.1 տոկոս տնտեսական աճ
19:48 16/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Ազգային ժողովում ներկայացվել են չորս բնագավառներում բյուջեի կատարողականների հաշվետվությունները

Реформы в Армении и Арцахе укрепят позиции армянских государств на международной арене - Шаварш Кочарян 06/12/2018   16:02  |  Лента новостей
Реформы в Армении и Арцахе укрепят позиции армянских государств на международной арене. Об этом, как передает «Арменпресс», в беседе с журналистами заявил заместитель министра  иностранных дел Армении Шаварш Кочарян.
«Очевидно, что те демократические реформы, которые происходят в двух армянских государствах, не могут не укрепить позиции армянских государств на международной арене. Об этом говорилось многократно»,- сказал Шаварш Кочарян.
По его словам, если Азербайджан использует факторы, получаемые им из воздуха или земных недр – нефть и газ, то козыри Армении в другой области.
«Это наш умственный потенциал, и чем больше возможностей будет создано для его проявления, тем сильнее мы будем»,- сказал замглавы МИД Армении.