Շփման գծի տարբեր հատվածներում նկատվում են հակառակորդի զինտեխնիկայի և մարդկային ուժի ակտիվ տեղաշարժեր ու կուտակումներ 06/12/2018 19:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում նկատվում են հակառակորդի զինտեխնիկայի և մարդկային ուժի ակտիվ տեղաշարժեր ու կուտակումներ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունում, մասնավորապես, նշված է.
«Վերջին շրջանում ադրբեջանական կողմը նկատելի ակտիվություն է դրսևորում տեղեկատվական դաշտում, ինչն արտահայտվում է տարաբնույթ ապատեղեկատվական հոսքերի և քարոզչական տեսանյութերի առատությամբ: Հիմնական նպատակ ունենալով ներքին ու արտաքին լսարանում «հավուր պատշաճին» ներկայացնել սեփական զինուժի «ձեռքբերումները», պաշտոնական Բաքուն օրերս, նախ՝ շրջանառության մեջ դրեց նախիջևանյան հատվածում իբր 11 հազար հեկտար տարածք ազատագրելու մասին անհիմն տեղեկությունը, իսկ այնուհետև համացանցում տեղադրեց «Պոլոնեզ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգերի ու իսրայելական արտադրության LORA օպերատիվ-մարտավարական հրթիռային համալիրների կիրառման տեսագրությունը:
Հատկանշական է, որ այս տեսատեղեկատվական քարոզչությանը զուգահեռ, վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում նկատվում են նաև հակառակորդի զինտեխնիկայի և մարդկային ուժի ակտիվ տեղաշարժեր ու կուտակումներ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները աչալրջորեն հետևում են հակառակորդի գործողություններին և ձեռնարկում իրավիճակից բխող անհրաժեշտ քայլեր»:

Минобороны Арцаха сообщает о скоплении военной техники и живой силы ВС Азербайджана на передовой(Видео) 06/12/2018   19:47  |  Карабахский конфликт
В последние дни на различных участках линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил наблюдаются активные перемещения и скопления военной техники и живой силы противника. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
В сообщении отмечается, что в последнее время азербайджанская сторона проявляет заметную активизацию в информационном поле, что выражается в различных дезинформационных потоках и обилии пропагандистских видеоматериалов.
"Имея в качестве основной цели представить"должным образом"  внутренней и внешней аудитории "достижения" собственных вооруженных сил, официальный Баку на днях сначала пустил в обращение необоснованную информацию о якобы освобождении территории в 11 тыс. гектаров на нахиджеванском участке, а затем опубликовал в сети видеозапись применения реактивной системы залпового огня "Полонез" и оперативно-тактических ракетных комплексов LORA израильского производства", - говорится в сообщении.
"Примечательно, что параллельно с этой видеоинформационной пропагандой в последние дни на различных участках линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил наблюдаются также активные перемещения и скопления военной техники и живой силы противника. Передовые подразделения Армии обороны пристально следят за действиями противника и предпринимают необходимые шаги, вытекающие из ситуации", - отмечается в сообщении пресс-службы Минобороны Арцаха.