Քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Եվրոպայի խորհրդի համագործակցության ընթացքն ու համատեղ ծրագրերը 06/11/2018   15:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Եվրոպայի Խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալիա Վուտովային: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպայի խորհրդի և Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության համագործակցության ընթացքը, իրականացվող համատեղ ծրագրերը: Դավիթ Տոնոյանը կարևորել է Եվրոպայի խորհրդի օժանդակությամբ իրականացվող զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության ծրագիրը, որի նպատակն է զինծառայողների իրավունքների և հիմնարար ազատությունների իրացման, իրազեկվածության և իրավագիտակցության բարձրացումը:
Նատալիա Վուտովան իր հերթին արժևորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ գործակցության բարձր մակարդակը և վերահաստատել համագործակցային ծրագրերին և միջոցառումներին օժանդակելու ԵԽ երևանյան գրասենյակի  հանձնառությունը:

Министр обороны Армении обсудил с главой ереванского офиса Совета Европы ход сотрудничества и совместные программы 06/11/2018 16:53 | Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян 11 июня принял руководителя офиса Совета Европы в Армении Наталью Вутову. В ходе встречи были обсуждены ход сотрудничества Совета Европы с Министерством обороны Армении и совместные программы. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Давид Тоноян указал на важность реализуемой при содействии Совета Европы программы защиты прав человека в Вооруженных силах, направленной на повышение осведомленности о правах и основополагающих свободах военнослужащих.
В свою очередь Наталья Вутова высоко оценила высокий уровень сотрудничества с Министерством обороны и подтвердила приверженность ереванского офиса Совета Европы содействию совместным программам и мероприятиям.