Շրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ 06/09/2018 12:31 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունիսի 9-10-ը, 14-ին առանձին շրջաններում, 11-13-ը շրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը 9-11-ն էապես չի փոխվի, 12-ի ցերեկը կնվազի 2-3 աստիճանով, 14-ի ցերեկը նույնքան կբարձրանա:
Երևանում հունիսի 9-10-ը, 14-ին անձրևի հավանականությունը փոքր է, 11-13-ի երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

Синоптики рассказали, чего ждать жителям Армении от погоды в ближайшие дни 06/09/2018 13:10 | Информационная платформа
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 9-10 июня на территории Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются и 14 июня в отдельных районах, а также 11-13 июня в большинстве регионов республики в вечерние часы и в первой половине ночи. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., местами возможен град.
Температура воздуха 9-11 июня не претерпит изменений, а уже 12 июня - понизится на 2-3 градуса. 14 июня днем на столько же потеплеет.
В Ереване сегодня и завтра, также 14 июня дожди маловероятны. 11-13 июня в вечернее время суток и в первой половине ночи в столице ожидаются кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..