Արցախում հակառակորդի կրակոցից վիրավորված զինծառայողը տեղափոխվել է Երևան, նրա առողջական վիճակը կայուն ծանր է 06/09/2018   16:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախում հակառակորդի կրակոցից վիրավորված զինծառայողը տեղափոխվել է Երևան: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը: Նա տեղեկացրեց, որ զինծառայողի վիճակը ներկայում գնահատվում է կայուն-ծանր:
Հունիսի 7-ին` ժամը 23:30-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում էր ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Գևորգ Անդրանիկի Խաչատրյանը: Վիրավորում ստացած զինծառայողը տեղափոխվել էր զինվորական հոսպիտալ: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Раненный от пули противника в Арцахе военнослужащий доставлен в Ереван, его состояние тяжелое 06/09/2018   17:13
Военнослужащий Армии обороны Арцаха, раненный от пули противника, доставлен в Ереван. Об этом “Арменпресс” сообщил пресс-секретарь Армии обороны Республики Арцах Сенор Асратян.
Он также проинформировал, что состояние военнослужащего оценивается как стабильно тяжелое.
Как сообщила ранее пресс-служба Минобороны Арцаха, около 23:30 7 июня на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированных на северном направлении, в результате произведенного противником выстрела огнестрельное ранение получил военнослужащий Армии обороны Геворк Андраникович Хачатрян (1998 г.р.) Проводится расследование для выяснения обстоятельств случившегося.