Հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ 06/08/2018   16:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գևորգ Խաչատրյանի վիրավորում ստանալու հանգամանքները: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018թ. հունիսի 7-ին՝ ժամը 23:30-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գևորգ Անդրանիկի Խաչատրյանը: Վերջինս տեղափոխվել է զինհոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:

СК возбудил уголовное дело по факту попытки убийства противником армянского военнослужащего 06/08/2018   16:51  |  Криминальная хроника
Третьим гарнизонным следственным отделом ведется расследование для установления обстоятельств ранения солдата срочной службы, рядового Геворка Хачатряна. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета.
7 июня  2018 года в районе 23:30 в результате произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части пулевое сквозное огнестрельное ранение в области грудной клетки получил солдат срочной службы, рядовой Геворк Андраникович Хачатрян. Последний был доставлен в военный госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое.
Третьим  гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту покушения на убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется предварительное следствие.