Արամ Մանուկյանը ազատ արձակվեց 06/08/2018   18:10  |  Դատական ռեպորտաժներ
Պավել Մանուկյանի որդին՝ «Սասնա ծուռ» Արամ Մանուկյանը այսօր ազատ արձակվեց դատարանի դահլիճում, նրա նկատմամբ կալանավորման փոխարեն ընտրվեց անձնական երաշխավորոթյունը խափանման միջոցը:
Դատարանը՝ դատավոր Արշակ Վարդանյանի նախագահությամբ, այսպիսով բավարարեց Արամ Մանուկյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանի միջնորդությունը իր պաշտպանյալին 9 պատգամավորի անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին:
Արամ Մանուկյանի ազատ արձակվելու դեպքում նրա պատշաճ վարքագիծը երաշխավորել են Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության 7 և «Ելք» խմբակցության 2 պատգամավորներ : Նրանք են՝ ՀՀ Աժ «ԵԼՔ» Խմբակցության պատգամավորներ Ալեն Սիմոնյանը, Հայկ Կոնջորյանը,
«Ծառուկյան» Խմբակցության պատգամավորներ՝ Նաիրա Զոհրաբյանը, Միքայել Մելքումյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Լուիզա Սարգսյանը, Շաքե Իսայանը, Նորա Առուստամյանը, Գևորգ Պետրոսյանը։
19:35 26/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵՊՀ-ն հյուրընկալել էր Հայաստանի առաջին Հանրապետության պետական, հասարակական գործիչների ժառանգների հետ
15:39 03/03/2017  |  ՔաղաքականԱրամ Մանուկյանը բացառում է ՀՀԿ-ի հետ համագործակցությունը
18:00 19/09/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՆերկայացվել է Արամ Մանուկյանի կալանավորման ժամկետը երկարացնելու միջնորդություն
20:59 15/09/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱրամ Մանուկյանի նկատմամբ գրավ կիրառելու միջնորդությունը մերժվեց
16:29 09/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊավել Մանուկյանի վիրահատությունն անցել է առանց բարդությունների. Փաստաբան
09:44 18/09/2015  |  ՄամուլՄի շարք հեղինակություններ Արամ Մանուկյանին 2 օր ժամանակ են տվել. «Ժողովուրդ»
13:00 13/06/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱրամ Մանուկյան. Իշխանությունը պետք է որոշի` կամ փրկելու է ՀՀԿ-ին, կամ` երկիրը

Член группы “Сасна црер” Арам Манукян освобожден в зале суда 06/08/2018   18:23  |  Судебный репортаж
Член вооруженной группы “Сасна црер”, захватившей в июле 2016 года здание патрульно-постовой службы Полиции Армении, Арама Манукян освобожден в зале суда под личное поручительство.
Суд в Ереване под председательством Аршака Варданяна сегодня удовлетворил ходатайство защиты о замене сыну Павла Манукяна – Араму Манукяну – меры пресечения с ареста на личное поручительство 9 депутатов парламента Армении.
За Арама Манукяна поручились двое депутатов от фракции “Елк”( Ален Симонян и Айк Конджорян) и 7 парламентариев от блока “Царукян”(Наира Зограбян, Микаел Мелкумян, Ваге Энфиаджян, Луиза Саркисян, Шаке Исаян, Нора Арустамян, Геворк Петросян).
Араму Манукяну инкриминируют незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, захват заложников,  хищение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или их вымогательство, умышленное уничтожение или повреждение имущества.