Ամբաստանյալներին ազատ արձակելու միջնորդություններ են ներկայացվում նաև «Սասնա ծռեր-2»-ի գործով 06/08/2018   12:14  |  Դատական ռեպորտաժներ
«Սասնա ծռեր-2»-ի գործով այսօրվա դատական նիստում փաստաբան Տիգրան Եգորյանը միջնորդեց փոխել իր պաշտպանյալ Արամ Հակոբյանի խափանման միջոցը՝ նրա վատ առողջական վիճակի պատճառով։
Դատախազը չառարկեց, որ նրա նկատմամբ գրավ կիրառվի։ Դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ նման միջնորդություն պատրաստվում է ներկայացնել նաեւ փաստաբան Հայարփի Սարգսյանը՝ իր պաշտպանյալ Հովհաննես Հարությունյանի վերաբերյալ։
11:39 25/05/2018  |  Դատական ռեպորտաժներ«Սասնա ծռեր»-ը չներկայացվեցին դատարան
18:31 11/05/2018  |  Դատական ռեպորտաժներ«Սասնա ծռեր»-2-ի գործով բոլոր 11 հոգին ազատ չարձակվեցին
15:52 11/05/2018  |  Դատական ռեպորտաժներ«Սասնա ծռեր»-2-ի գործով բոլոր պաշտպանները միջնորդեցին ազատ արձակել պաշտպանյալներին

Адвокаты ходатайствуют об освобождении из-под стражи еще двоих фигурантов дела группы “Сасна црер” 06/08/2018 12:29 | Судебный репортаж
Адвокат Тигран Егорян на заседании суда по второму делу о группе “Сасна црер”, захватившей в июле 2016 года здание патрульно-постовой службы Полиции Армении, ходатайствовал об изменении меры пресечения своему подзащитному Араму Акопяну ввиду имеющихся у него проблем со здоровьем.
Прокурор не возражал против замены меры пресечения с ареста на залог. Суд удалился в совещательную комнату для вынесения решения.
По сведениям “ФактИнфо”, аналогичное ходатайство собирается представить и адвокат члена группы “Сасна црер” Ованнеса Арутюняна.
Ранее суд в Ереване изменил меру пресечения Хачатуру Гичяну, Манвелу Атояну, Арегу Кюрегяну, Тиграну Саркисяну.