ՔԿ նախագահ Ա. Հովսեփյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Կոտայքի մարզ  06/07/2018   19:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը աշխատանքային այցով մեկնել է Կոտայքի մարզ և տեղում ծանոթացել մարզային քննչական վարչության աշխատանքային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախորդ տարիների ընթացքում գործուն քայլեր իրականացվել են Կոտայքի մարզային քննչական վարչության և Աբովյանի քննչական բաժնի շենքային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ, ստեղծվել հատուկ աշխատասենյակներ՝ առանձին քննչական գործողությունները, այդ թվում՝ ճանաչում, առերես հարցաքննություն, անչափահասների հարցաքննություն իրականացնելու համար։
Այս տարի բարեկարգվել են նաև Չարենցավանի բաժնի աշխատանքային պայմանները. ՀՀ կառավարության 14.12.2017թ. թիվ 1635-Ա որոշմամբ՝ Չարենցավան քաղաքի Աբովյան 8 հասցեում գտնվող 394.0 քմ մակերեսով շենքն ամրացվել է «Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի դեպարտամենտ» պետական կառավարչական հիմնարկին՝  Չարենցավանի քննչական բաժնի շենքային պայմանները բարելավելու նպատակով։
ՀՀ ՔԿ Նախագահը Կոտայքի մարզպետի և իրավապահ ոլորտի մյուս կառույցների տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարների ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել քննչական բաժնի շենքում, ծանոթացել նոր աշխատանքային պայմաններին, աշխատակիցների հետ քննարկել տարբեր քրեական գործերով իրականացվող նախաքննության ժամկետներին, քննության ընթացքում ի հայտ եկող խնդիրներին վերաբերող հարցեր, տվել կոնկրետ հանձնարարականներ՝ նախաքննության արդյունավետությունը բարձրացնելու ուղղությամբ։
Նշենք, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ձևավորման պահից՝ 2014 թվականի հոկտեմբերից առ այսօր զգալի աշխատանքներ են կատարվել՝ Քննչական կոմիտեի տարածքային ստորաբաժանումների շենքային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ. հիմնանորոգվել են Քննչական կոմիտեի կենտրոնական, Սյունիքի, Կոտայքի, Արագածոտնի, Վայոց Ձորի, Արարատի մարզային քննչական վարչությունների, Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնի, Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Վարդենիսի և Մարտունու քննչական բաժինների, Շիրակի մարզային քննչական վարչության Արթիկի քննչական բաժնի, Տավուշի մարզային քննչական վարչության Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի, Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնի, Երևան քաղաքի քննչական վարչության, Արաբկիր և Շենգավիթ վարչական շրջանների քննչական բաժինների շենքերը:
20:08 07/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը մասնակցել է ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության նոր վարչական շենքի բացմանը
20:49 22/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը մասնակցել է Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացմանը
19:21 29/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահը մասնակցել է Արարատի մարզային քննչական վարչության շենքի բացմանը
20:55 19/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը մասնակցել է Արթիկի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացմանը
19:07 16/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔԿ նախագահը մասնակցել է Մարտունու քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացման արարողությանը
17:44 06/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱղվան Հովսեփյանն այսօր մասնակցել է Մասիսի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացման արարողությանը
16:58 09/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի ունեցավ ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության վարչական նոր շենքի բացումը (Լուսանկարներ)

Глава СК Армении Агван Овсепян отправился с рабочим визитом в Котайкскую область 06/08/2018   00:12  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета РА Агван Овсепян отправился с рабочим визитом в Котайкскую область, чтобы на месте ознакомиться с проводимыми работами по улучшению условий труда областного следственного управления. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
Отмечается, что за предыдущие годы были предприняты действенные шаги по улучшению офисных условий следственного управления по Котайской области и абовянского следственного отдела, созданы специальные кабинеты для проведения отдельных следственных действий, в том числе опознания, очной ставки и допроса несовершеннолетних.
В текущем году были улучшены офисные условия чаренцаванского отдела. Решением Правительства № 1635-Ա от 14-ого декабря 2017 года здание площадью 394.0  кв.м., расположенное по адресу Абовяна 8 в городе Чаренцаване, закреплено за  государственным управленческим учреждением “Департамент Следственного комитета РА” с целью улучшения офисных условий чаренцаванского отдела.
Председатель СК РА в сопровождении губернатора Котайкской области и руководителей остальных структур территориальных подразделений правоохранительной сферы обошел здание следственного отдела, ознакомился с новыми условиями труда на рабочем месте, обсудил с сотрудниками сроки производства предварительного расследования различных уголовных дел, вопросы, касающиеся выявляемых в ходе расследования проблем, дал конкретные поручения по повышению эффективности предварительного расследования.
"С момента образования Следственного комитета РА, с  октября 2014-ого года, по сей день предприняты существенные шаги, направленные на улучшение офисных условий территориальных подразделений Следственного комитета: капитально отремонтированы здания центрального следственного управления, следственных управлений по Сюникской, Котайкской, Арагацотнской, Вайоцдзорской областям, масисского следственного отдела следственного управления по Араратской области, варденисского и  мартунинского следственных отделов следственного управления по Гегаркуникской области,  артикского следственного отдела следственного управления по Ширакской области, ноемберянского следственного отдела следственного управления по Тавушской области, абовянского следственного отдела следственного управления по Котайкской области, следственного управления по Еревану, следственных отделов по административным районам Арабкир и Шенгавит", - отмечается в сообщении.