ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ» կազմակերպության ներկայացուցիչներին 06/07/2018 13:08 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հունիսի 7-ին ընդունել է «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ» («International Republican Institute») կազմակերպության Եվրասիական բաժնի տնօրեն Սթիվեն Նիքսին, Վրաստանում տարածաշրջանային տնօրեն Անդրեա Քիրբսին եւ Եվրասիական բաժնի ծրագրի ղեկավար Պրեսթոն Լինդլերին: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Պատվիրակության ղեկավար Սթիվեն Նիքսը ներկայացրել է կազմակերպության գործունեությունը, որն արդյունավետ կառավարման, քաղաքացիական հասարակության զարգացման, ընտրական բարեփոխումների իրականացման ու իրավական հարցերի շուրջ խորհրդատվություն է տրամադրում գործընկեր երկրների քաղաքական կուսակցություններին, օրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչներին ու հասարակական կազմակերպություններին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի հետ կազմակերպության համագործակցության ու համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները: Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումներին:

Вице-спикер парламента Армении приняла представителей организации “Международный республиканский институт” 06/07/2018   15:17  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении Арпине Ованнисян 7 июня приняла директора Евразийского отдела организации “Международный республиканский институт” (International Republican Institute)  Стивена Никса, регионального директора в Грузии Андреа Кирбс и руководителя программы Престона Линдлера. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Глава делегации Стивен Никс представил деятельность организации, консультирующей политические партии, представителей законодательного органа и общественные организации стран-партнеров по вопросам эффективного управления, развития гражданского общества, проведения избирательных реформ и правовым проблемам.
В ходе встречи стороны обсудили возможности сотрудничества организации с Арменией и реализации совместных программ. Затронуты также внутриполитические процессы в РА.