Դատարանը մերժել է Ավանում զանգվածային անկարգությունների գործով մեղադրյալներին կալանավորելու միջնորդությունը 06/05/2018   14:10  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 22-ին Ավան վարչական շրջանի տարածքում զանգվածային անկարգությունների գործով Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակից Էդմոն Պետրոսյանին և Ավանի թաղապետարանի աշխատակից Կարեն Տոնոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ նրանց նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ միջնորդությունները դատարանը մերժել է և որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Հիշեցնենք, որ նախնական տվյալներով՝ ապրիլի 22-ին Ավանում գործող «Ֆորդ» ավտոսրահի մոտակայքում քաղաքացիական հագուստով մի խումբ անձինք,որոնցից ոմանք՝ բժշկական դիմակներով, փակել են Աճառյան փողոցից դեպի Կենտրոն տանող ճանապարհի երթևեկելի հատվածը, մահակներով հարվածել և վնասել են քաղաքացիների ավտոմեքենաները։
10:16 02/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄասիսի քաղաքապետի և փոխքաղաքապետի կալանավորման միջնորդությունները կքննարկվեն այսօր

Суд не стал арестовывать фигурантов дела о массовых беспорядках в ереванском районе Аван 06/05/2018   14:27  |  Криминальная хроника
Сотруднику мэрии Еревана Эдмону Петросяну и сотруднику муниципалитета Авана Карену Тонояну предъявлено обвинение по делу о массовых беспорядках, произошедших 22 апреля на территории ереванского административного района Аван.
Им инкриминируют деяние, предусмотренное частью 2 статьи 225(“Массовые беспорядки”) УК РА.
Как сообщили корреспонденту “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, суд отклонил ходатайства об избрании в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу и освободил их подписку о невыезде.
По предварительным данным, 22 апреля близ автосалона “Форд” в  столичном районе Аван группа лиц в гражданской одежде, некоторые из которых были в медицинских масках и с дубинками, перекрыли проезжую часть дороги, ведущей с улицы Ачаряна в центр города, и повредили автомобили граждан.