Սևանում գյումրեցի տաքսիստին սպանելու մեջ մեղադրվում են վրացիներ 06/05/2018   13:28  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ մայիսի 31-ին Սևանում 26-ամյա երիտասարդին դաժանորեն սպանած անձինք վրացիներ են:
Սպանված երիտասարդը, ով Գյումրու բնակիչ էր, իր սեփական ավտոմեքենայով տաքսի ծառայություններ է մատուցել, իսկ դեպքի օրը Գյումրիում 3 անձանց պատվերով վերջիններիս տեղափոխել է Սևան:
Մեզ հայտնի դարձավ նաև, որ երիտասարդի ավտոմեքենան նստած ուղևորներից երկուսը եղել են ամուսիններ, իսկ մի տղամարդը՝ նրանց ընկերը:
Պարզվում է նաև, որ ուղևորները գտնվել են ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ և երբ տաքսիստը ճանապարհին ավտոմեքենան կանգնեցրել է, նրանք ընդվզել են, և արդյունքում վիճաբանություն է ծագել:
Այս ամենից հետո էլ քարերով բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել տաքսիստի գլխին, ինչի հետևանքով էլ վերջինս մահացել է:
Ինչպես հայտնի դարձավ, տաքսի ավտոմեքենան նստած ամուսիններն արդեն կալանքի տակ են:
Դեպքի վերաբերյալ «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ քրեական գործով դեպքի հանգամանքները պարզվում են և այս պահին 2 անձի մեղադրանք է առաջադրվել, ևս մեկի նկատմամբ՝ հետախուզում է հայտարարվել:
ՔԿ-ից հաստատեցին, որ մեղադրյալները ազգուցամբ վրացի են։
Հիշեցնենք, որ Մայիսի 31-ին Սևանի թերակղզուց դեպի Սևանի կառավարական ամառանոց ավտոճանապարհին կայանված «Վազ 21074» մակնիշի ավտոմեքենայի հետևի նստատեղին հայտնաբերվել էր 26-ամյա երիտասարդի դի՝ գլխի շրջանում ջնջխված վերքերով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

В убийстве гюмрийского таксиста на Севанской трассе обвиняются грузины 06/05/2018 14:05 | Криминальная хроника
В жестоком убийстве 26-летнего таксиста на Севанской трассе обвиняются грузины. По сведениям “ФактИнфо”, убитый парень, который проживал в Гюмри, занимался частным извозом. В день инцидента, 31-го мая, он отвозил троих человек из Гюмри на Севан.
“Фактинфо” также стало известно, что в машине находились супруги и их друг.
Выяснилось, что пассажиры были под воздействием алкоголя. По дороге между ними возник конфликт из-за того, что таксист остановил машину.
Конфликт вылился в избиение. Пассажиры забили до смерти таксиста, нанося ему множественные удары по голове. От полученных травм молодой мужчина скончался.
Супружеская пара уже находится под арестом. Как сообщили корреспонденту “ФактИнфо” в Следствненом комитете Армении, обстоятельства произошедшего устанавливаются, в данный момент по уголовному делу обвинение предъявлены двум лицам. Один из них объявлен в розыск. В СК также подтвердили, что обвиняемые – грузины.
Тело молодого таксиста с разбитой головой было обнаружено 31 мая на заднем сидении автомобиля марки “ВАЗ 2107”, припаркованного на Севанской трассе, ведущей к правительственной даче.
По данному факту следственным управлением СК Армении по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(“Убийство”) УК РА.