Հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված շուրջ 525 կգ չհայտարարագրված ապրանք 06/04/2018 12:28
Պետական եկամուտների կոմիտեն օրերս մաքսային կանոնների խախտման հերթական խոշոր փորձն է կանխել: Այս մասին հայտնում է ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Հունիսի 3-ին Արևելյան մաքսատուն-վարչության «Գոգավան-Պրիվոլնոյե» մաքսակետի աշխատակիցները զննման են ենթարկել մաքսային հսկողության գոտուց դուրս կայանված բեռնատար ավտոմեքենան, ինչի արդյունքում հայտնաբերվել է մաքսային հսոկողությունից թաքցված 1050 հատ, ընդհանուր քաշով 525 կգ պլաստմասե տարա: Պարզվել է, որ քաղաքացին բեռը ներկրել է Վրաստանից և մաքսային ձևակերպումներից խուսափելու նպատակով փորձել է չհայտարարագրել այն:
Փաստի առթիվ կազմվել է համապատասխան արձանագրություն, հայտնաբերված ապրանքը և բեռնատար ավտոմեքենան կապարակնքնվել են և ուղարկվել մաքսային պահեստ՝ հետագա քննության համար:

Армянские таможенники выявили крупную партию незадекларированного товара 06/04/2018 12:43 | Лента новостей
Комитет государственных доходов Армении на днях предотвратил очередную крупную попытку нарушения таможенных правил.
Как сообщает пресс-служба КГД, сотрудники КПП “Гогаван-Привольное” провели досмотр грузовика, припаркованного за пределами зоны таможенного контроля, в результате которого обнаружили скрытые от таможенного контроля 1050 пластмассовые тары общим весом 525 кг.. Выяснилось, что гражданин импортировал груз из Грузии и в целях уклонения от таможенного оформления попытался его не декларировать.
По факту составлены соответствующие протоколы. Обнаруженный товар и грузовик опечатаны и направлены в таможенный склад для дальнейшего расследования.