ՀՔԾ-ն չի շտապում հերքել կամ հաստատել ՀՀ նախկին նախագահի հնարավոր հարցաքննության լուրը 06/04/2018 14:22 | ԼՐԱՀՈՍ
«Մարտի 1»-ի գործով «նախաքննությունը շարունակվում է և այս ընթացքում նախատեսվում են բազմաթիվ պաշտոնատար անձանց հարցաքննություններ»: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ն պատասխան հայտնեցին Հատուկ քննչական ծառայությունից։
Հիշեցնենք, որ «Հայկական ժամանակ» -ը հրապարակել տեղեկությանը, որ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն առաջիկայում հարցաքննվելու է տվյալ գործով:
«Փաստինֆո»-ի այն դիտարկմանը, թե արդյոք այլ պաշտոնատար անձանց թվում է նաեւ ՀՀ պաշտոնաթող նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ ՀՔԾ-ից չհստակեցրեցրին։
«ՀՀ վարչապետ ընտրվելուց հետո Նիկոլ Փաշինյանը, փաստորեն, պատրաստվում է ամբողջությամբ բացահայտել 10 տարի քնեցված աղմկոտ քաղաքական սպանությունների գործը և պատասխանատվության կանչել բարձրաստիճան նախկին պաշտոնյաներին»,- այսօր գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:

В Специальной следственной службе Армении не спешат подтверждать или опровергать информацию о возможном допросе экс-президента Роберта Кочаряна 06/04/2018 14:55 | Лента новостей
Предварительное следствие по делу о событиях 1 марта 2008 года продолжается и планируется допросить многочисленных должностных лиц. Об этом в ответ на запрос "Фактинфо" заявил в Специальной следственной службе Армении.
В Специальной следственной службе, однако, не уточнили, будет ли среди этих должностных лиц и бывший президент Армении Роберт Кочарян.
Напомним, издание "Айкакан жаманак" опубликовало информацию о том, что второй президент Армении Роберт Кочарян в ближайшее время будет допрошен по вышеупомянутому делу.
"После избрания Никола Пашиняна премьер-министром Армении фактически планируется полностью раскрыть не сдвинувшееся за 10 лет с мертвой точки дело о громких политических убийствах и призвать к ответственности бывших высокопоставленных чиновников", - написало сегодня издание "Айкакан жаманак".